VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO

”Era normal să jucăm cu toate echipele din grupă”. Mirel Rădoi voia mai multe meciuri în Cupă

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 19 oct 2022

Universitatea Craiova a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Hermannstadt, într-un meci din grupa D a Cupei României Betano.

Au marcat Vătăjelu ’12 şi Găman ’89 (penalty).

La finele partidei, Mirel Rădoi a declarat că şi-ar dori ca în grupele Cupei României să fie mai multe meciuri.

”E ciudat sistemul, era normal să jucăm cu toate echipele din grupă, dar, dacă ăsta e formatul, jucăm aşa. Jucăm trei meciuri în deplasare, putem fi avantajaţi doar în caz de egalitate de puncte, pentru că n-am avea goluri primite acasă”, a spus Rădoi, la finele partidei.