Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Erik ten Hag a trăit la maxim duelul cu Chelsea. ”Am controlat jocul şi asta mă mulţumeşte”

Manchester United Publicat de Daian Cutu pe 22 oct 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38268/20896205/1/ten-hag-twitter.jpg

Derby-ul etapei a XII-a din Premier League dintre Chelsea şi Manchester United s-a terminat egal, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 87 din penalty, prin Jorginho, în timp ce egalarea a venit de la Casemiro, în minutul 90+3.

Varane s-a accidentat în minutul 58 şi a trebuit înlocuit.

Antrenorul celor de la United, Erik ten Hag s-a declarat mulţumit de rezultat şi a ţinut să îşi laude elevii, pentru că au reuşit să salveze un punct în prelungiri.

 

”Trebuie să laud echipa mee. Să revii astfel în al patrulea meci din ultimele 10 zile, e clar că există spirit

În prima parte, Rashford a avut două şanse mari, a avut şi Antony o ocazie. Trebuie să marchezi în astfel de momente, pentru că, într-un astfel de meci, trei ocazii sunt foarte multe. Trebuie să marchezi. Am controlat jocul şi asta mă mulţumeşte. E greu când iei gol aşa târziu. În a doua parte nu am creat mare lucru, dar nici Chelsea nu a făcut-o.

Cred că e un rezultat corect. Aş fi fost dezamăgit dacă plecam de aici fără niciun punct, pentru că nu meritam să pierdem”
, a explicat olandezul, citat de BBC.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri