VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Eşec pentru Ovidiu Sabău, la primul meci de la revenirea la ”U” Cluj

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 7 ian 2023

Universitatea Cluj a pierdut partida de verificare contra celor de la FC Zurich, cu scorul de 3-1. A fost primul meci pentru Ovidiu Sabău de la revenirea la ”şepcile roşii”. Unicul gol al ardelenilor a fost marcat de Adrian Bălan.

”Adversarul este la un al nivel, mult mai rapizi, echipa lor de bază a jucat aproape tot meciul. La noi nu se putea pentru că am început abia de 3 zile pregătirea şi este imposibil să poată duce 70-80 de minute aceeaşi jucători.

Dar una peste alta sunt mulţumit şi echipa va creşte. Vom lucra şi la finalizare, la relaţiile de joc în atac. Şi calitatea va fi mai bună şi am încredere că aceste probleme vor fi rezolvate, dar în primul rând cu o pregătire foarte bună din punct de vedere fizic, pentru că şi atacanţii când stau foarte bine fizic. Cred că şi la acest capitol vom fi mai buni”, a spus Sabău, după meciul contra elveţienilor.