Bayern - Leverkusen, vineri, de la 21.30, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Bavarezii nu au mai câştigat de 4 meciuri în Bundesliga Bayern - Leverkusen, vineri, de la 21.30, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Bavarezii nu au mai câştigat de 4 meciuri în Bundesliga
VIDEO | U. Craiova – FC Voluntari, de la ora 21:00, LIVE pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii vor a doua victorie la rând în SuperLigă VIDEO | U. Craiova – FC Voluntari, de la ora 21:00, LIVE pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Oltenii vor a doua victorie la rând în SuperLigă
Pauza s-a terminat! Formula 1 revine pe Prima Sport cu Marele Premiu de la Singapore Pauza s-a terminat! Formula 1 revine pe Prima Sport cu Marele Premiu de la Singapore
Bătălie strânsă pentru titlu în MotoGP. Marele Premiu al Tailandei se vede pe Prima Sport Bătălie strânsă pentru titlu în MotoGP. Marele Premiu al Tailandei se vede pe Prima Sport
EXCLUSIV | Florentin Petre a analizat situaţia echipei naţionale. ”Ar trebui să existe o continuitate” EXCLUSIV | Florentin Petre a analizat situaţia echipei naţionale. ”Ar trebui să existe o continuitate”
EXCLUSIV | Gheorghe Mihali, despre situaţia actuală de la Dinamo. ”Nu ştiu ce echipe din Liga 1 au condiţiile astea” EXCLUSIV | Gheorghe Mihali, despre situaţia actuală de la Dinamo. ”Nu ştiu ce echipe din Liga 1 au condiţiile astea”

Eşec surprinzător pentru Mircea Lucescu în Europa League. Dinamo Kiev, învinsă de AEK Larnaca

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 16 sep 2022

Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a pierdut joi, 0-1 la Cracovia, meciul disputat în compania echipei cipriote AEK Larnaca, în a doua etapă a grupelor Europa League. AS Roma a învins fără probleme pe HJK, scor 3-0.

Meciul de la Cracovia a fost decis de golul lui Gyurcso, din minutul 8. Mircea Lucescu şi elevii săi nu au putut egala şi, după două meciuri disputate, Dinamo Kiev nu are nici un punct în grupa B. Betis Sevilla a condus cu 2-0 şi 3-1 pe Ludogoreţ, dar a terminat meciul cu un 3-2 care o trimite în fruntea clasamentului grupei C, cu 6 puncte. În aceeaşi grupă, Roma a învins cu 3-0 pe HJK, prin reuşitele lui Dybala 47, Pellegrini 49 şi Belotti 68.