Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League

”Este o ocazie bună şi pentru ei să-i văd la treabă”. Dinamo pune accent pe rezerve în meciul de Cupă cu FCU Craiova

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 17 oct 2022

Runda 1 a Cupa României se va desfăşura între 18 - 20 octombrie, iar partidele vor putea fi urmărite în direct pe programele Prima Sport şi online pe PrimaPlay.ro.

Noul format al Cupei promite o desfăşurare mult mai interesantă şi dinamică a competiţiei. Cele 24 de echipe au fost împărţite prin tragere la sorţi în 4 grupe de câte 6 formaţii. Toate echipele vor joaca, în grupe, un meci cu o echipă din urnele valorice 1, 2 şi 3, disputate pe terenurile formaţiilor mai slab clasate sezonul trecut. Primele două echipe clasate în fiecare grupă se califică în sferturile de finală. Câştigătoarele grupelor vor disputa meciurile din sferturile de finală pe teren propriu.

Dinamo va juca cu rezervele în disputa cu FCU Craiova. Ovidiu Burcă vrea să vadă la lucru jucători care nu au prins prea multe minute în prima parte stagională.

”Şi ceilalţi băieţi s-au antrenat bine, sunt mulţumit de ei, pot pune probleme titularilor. Este o ocazie bună şi pentru ei să-i văd la treabă, au avut posibilitatea mai puţin să se afirme. Campionatul este prioritatea, dar asta nu înseamnă că lăsăm Cupa României deoparte.

Echipa îşi poate creşte nivelul în astfel de meciuri, precum cel cu FCU Craiova, un duel de prestigiu”
, a spus Burcă, pentru Gazeta Sporturilor.