Ultima oră
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor
Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion” Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion”
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA
Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi” Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi”
O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite

”Este o provocare pe care am acceptat-o cu sufletul”. Laszlo Balint a explicat de ce a ales să revină la UTA

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 2 nov 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20907512/1/balintuta.jpg

UTA anunţă că banca tehnică va fi condusă de Laszlo Balint, după renunţarea la serviciile lui Ilie Poenaru. Antrenorul care a promovat echipa Aradului pe prima scenă - după mai bine de un deceniu - revine pe banca tehnică după 9 luni.

Colaborarea cu Laszlo Balint se întinde până la finalul sezonului SuperLigii, cu opţiune de prelungire din vară.

Balint a declarat că a ales cu sufletul să revină la Arad, acolo unde situaţia este complicată. UTA este pe locul 15 în campionat, cu doar 16 puncte.

”Negocierile au fost rapide. UTA, nu e cazul să mai insist, este o echipă foarte adânc imprimată în sufletul meu, aşa că lucrurile s-au derulat foarte, foarte rapid. Reîntoarcerea mea pe stadion, intrarea mea în birou, în vestiar, sincer vă spun că nu aşteptam să fie aşa încărcată de emoţie.

Asta şi pentru că am trăit momente foarte frumoase aici, am petrecut o perioadă importantă din viaţa şi cariera mea. Am venit foarte motivat şi sunt convins că vom scoate echipa din această situaţie delicată.

Ştiu şi sunt convins că situaţia e grea. Dacă nu era aşa, nu exista schimbarea de antrenor. Orice schimbare de antrenor în timpul unui sezon vine în urma unui moment dificil în viaţa echipei şi – automat – a clubului. Tocmai de aceea am răspuns atât de repede afirmativ telefonului domnului Alexandru Meszar. Ştiu că este un moment greu, unul pe care nu şi-l dorea niciun suporter al echipei, însă am foarte mare încredere că putem să-l depăşim. (...)

Este o provocare pe care am acceptat-o cu sufletul, deoarece, vă spun sincer, orice echipă m-ar fi contactat, în afară de UTA, nu acceptam să o preiau în acest moment al sezonului. Îmi doream timp să pot lucra, dar pe UTA nu am putut să o refuz”
, a declarat Balint, conform Aradon.ro

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele