Ultima oră
Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos
Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce

”Eu zic că e circar şi cred că exagerează mult”. Un cunoscut om de fotbal îl ”desfiinţează” pe Marius Şumudică

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 19 feb 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a învins-o pe FC Botoşani, scor 1-0, luni, în ultimul meci al etapei cu nunărul 27 din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/21938840/1/rapid-bucuresti-unirea-slobozia-superliga-superbet-4-02-2025.jpg

 

În timpul partidei cu FC Botoşani, Marius Şumudică a intrat în conflict cu unii suporteri, care l-au "atacat" cu bulgări de zăpadă. Antrenorul a vrut să plece încă din timpul meciului la vestiare, iar după fluierul final a dat de înţeles că îşi va da demisia.

 Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botoşani, a avut un discurs fără menajamente cu privire la principalul rapidist.

”Eu zic că e circar şi cred că exagerează mult. Părearea mea e că n-ai ce face la Rapid cu gesturi din astea, dacă e un club serios. Astea merg pe la Liga 2, cu bulgări de zăpadă şi cu omul nervos care ştie de toate. El transformă fotbalul în altceva, nu o să vezi în lumea asta un antrenor serios să se comporte ca el. Nu ţine! Eu cred că ar trebui ca Rapidul să-i facă bagajele.

(n.r. – Ce aţi fi făcut dacă antrenorul dumneavoastră ar fi vrut să plece pentru că a fost lovit cu doi bulgări de zăpadă?) Nu ştiu ce să vă spun. Repet, e circ şi e păcat! Rapidul are ştaif, la mine nu e chiar aşa. E Botoşani, nu e Rapid. Rapidul, dacă vrea să câştige campionatul şi să facă lucruri mari, are nevoie de ţinută în orice tip de acţiune. De la cum joacă echipa, la cum se comportă antrenorul.

Habar n-am ce a fost acolo, eu nici nu mă uit la asta că mă enervează. Sincer! Când văd chestia cu geaca aia a lui sau d-astea care sunt ciudate… mă enervează şi nu mă uit”,
a spus finanţatorul celor de la Botoşani, conform sport.ro.
 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele