Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Eugen Beza e convins că Hermannstadt putea face surpriza cu Dinamo: ”Alta ar fi fost soarta meciului”

Hermannstadt Publicat pe 8 mai 2021

Eugen Beza a declarat, sâmbătă seară, după meciul cu Dinamo, pierdut de Hermannstadt cu scorul de 0-2, că alta ar fi fost soarta jocului dacă Ionuţ Stoica nu ar fi fost eliminat.

Din păcate am rămas rapid în 10 oameni. Chiar dacă luam gol nu era nicio problemă, pentru că dacă rămâneam 11 la 11 soarta jocului era alta. Eu personal nu am văzut bine faza penaltiului. Nu mă pot pronunţa”, a spus Beza.

Formaţia Dinamo a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa FC Hermannstadt, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Ligii I. Pentru dinamovişti este a patra victorie consecutivă. De la oaspeţi a fost eliminat Stoica, în minutul 32.

Golurile au fost marcate de Paul Anton, în minutele 34 şi 90+3, ambele reuşite fiind din penalti.