VIDEO | Imagini brutale: Samuel Eto'o a lovit cu piciorul în gură un cameraman la finalul meciului Brazilia - Coreea de Sud VIDEO | Imagini brutale: Samuel Eto'o a lovit cu piciorul în gură un cameraman la finalul meciului Brazilia - Coreea de Sud
EXCLUSIV | "Acum se joacă mai mult fotbal!". Becali, săgeţi către Dică după a patra victorie a lui Pintilii EXCLUSIV | "Acum se joacă mai mult fotbal!". Becali, săgeţi către Dică după a patra victorie a lui Pintilii
EXCLUSIV | Singurul jucător criticat de Becali după meciul cu CS Mioveni: "Ia stai tu frumos pe bancă!" EXCLUSIV | Singurul jucător criticat de Becali după meciul cu CS Mioveni: "Ia stai tu frumos pe bancă!"
EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!" EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!"
LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului
VIDEO ǀ Cupa României: faza grupelor se încheie. Programul meciurilor transmise de Prima Sport şi PrimaPlay.ro

Eugen Neagoe a trecut rapid peste conflictul cu Marius Croitoru. ”Ne respectăm”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 14 nov 2022

Universitatea Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut în compania echipei FC Argeş, în etapa a XVIII-a din Superligă.

Pentru Universitatea Cluj a marcat Remacle (61), iar pentru FC Argeş a înscris Garita (18).

Imediat după fluierul final, Eugen Neagoe s-a îndreptat foarte nervos către Marius Croitoru. Cei doi au fost calmaţi de staff şi de arbitrul Andrei Chivulete.

La finalul partidei, Neagoe a lămurit situaţia şi a declarat că tensiunile s-au finalizat rapid şi îl respectă pe omologul său de la Piteşti.

"I-am felicitat pe jucători pentru atitudine, pentru jocul pe care l-am făcut în această seară. Cred că ne-am dominat adversarul în totalitate. Nu ne-au pus probleme, chiar dacă în prima repriză au avut o posesie. Am dominat copios acest joc, trebuie să câştigăm fără doar şi poate.

Am avut de toate, mai puţin goluri, am marcat doar o singură dată. Ţin să le mulţumesc suporterilor, pentru că au fost alături de noi, au crezut până la final. Oricum ei apreciază tot ce facem pe teren. Când jucăm de maniera asta nu e nimic de reproşat.

(n.r. tensiunile cu Croitoru) Eram şi eu supărat, era şi el, nu s-a întâmplat nimic. Ne cunoaştem de mult timp. Mi-a fost adversar şi când era jucător. Ne respectăm",