Ultima oră
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB

Eugen Neagoe, foarte supărat după ce a ratat victoria la Sibiu în minutul 90. ”Pentru ce muncim? Pentru ce? Păi să facem dreptate!”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 21 dec 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Hermannstadt şi Petrolul Ploieşti au remizat, 1-1, în etapa cu numărul 21 din Superliga.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22281876/1/petrolul-ploiesti-universitatea-cluj-superliga-superbet-14-12-2025-2.jpg

 

Sibienii au egalat în minutul 90, iar Eugen Neagoe a fost foarte supărat la final de meci.

Antrenorul celor de la Petrolul a acuzat arbitrajul şi lipsa de intervenţie din camera VAR, pentru un presupus fault anterior fazei care a adus golul de 1-1.

”Dacă tot vrem să discutăm, trebuie să discutăm corect de tot ceea ce s-a întâmplat. Vreţi să mă duc la comisii să mă suspende? S-a văzut, meciul a fost televizat.

Avem VAR, nu avem VAR! Nimeni, nimic. Nici nu are rost să discutăm. Mai clar nu se poate. Să judece corect din minutul 1 până în minutul 90+5, când a fost finalul jocului, dacă este să vorbim corect. Asta trebuie să facem.

E al treilea joc în care adversarii noştri au avut o singură şansă de a marca. În rest, nimic. Ăsta e fotbalul, dacă nu marchezi când ai ocazii. Vali Gheorghe şi Hanca trebuiau să bage mingea în poartă. Au fost ocazii clare, dar mai contează asta? Rămâne rezultatul. Sunt sincer, sunt supărat şi sunt mâhnit de modul cum sunt tratat. Ăsta e respect? Pentru ce muncim? Pentru ce? Păi să facem dreptate!

Am pierdut două puncte mari pe care le-am avut în buzunar. Plecăm supăraţi acasă”
, a răbufnit Neagoe.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri