Ultima oră
Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Boateng în Spania! Fotbalistul a ajuns deja în cantonamentul "câinilor" din Polonia şi va efectua vizita medicală Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Boateng în Spania! Fotbalistul a ajuns deja în cantonamentul "câinilor" din Polonia şi va efectua vizita medicală
Messi şi Ronaldo, senzaţia Mondialului la 39 şi 41 de ani! Panduru şi Angelescu, impresionaţi. Cine a dezamăgit: ”Încă nu a dat niciun gol” | VIDEO EXCLUSIV Messi şi Ronaldo, senzaţia Mondialului la 39 şi 41 de ani! Panduru şi Angelescu, impresionaţi. Cine a dezamăgit: ”Încă nu a dat niciun gol” | VIDEO EXCLUSIV
Gata şi cu transferul lui Rareş Ilie la Rapid! Mijlocaşul dorit de Pancu în Giuleşti semnează: 4 milioane de euro Gata şi cu transferul lui Rareş Ilie la Rapid! Mijlocaşul dorit de Pancu în Giuleşti semnează: 4 milioane de euro
Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16 Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16
Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important
Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială

Eugen Neagoe, foarte supărat după ce a ratat victoria la Sibiu în minutul 90. ”Pentru ce muncim? Pentru ce? Păi să facem dreptate!”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 21 dec 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Hermannstadt şi Petrolul Ploieşti au remizat, 1-1, în etapa cu numărul 21 din Superliga.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22281876/1/petrolul-ploiesti-universitatea-cluj-superliga-superbet-14-12-2025-2.jpg

 

Sibienii au egalat în minutul 90, iar Eugen Neagoe a fost foarte supărat la final de meci.

Antrenorul celor de la Petrolul a acuzat arbitrajul şi lipsa de intervenţie din camera VAR, pentru un presupus fault anterior fazei care a adus golul de 1-1.

”Dacă tot vrem să discutăm, trebuie să discutăm corect de tot ceea ce s-a întâmplat. Vreţi să mă duc la comisii să mă suspende? S-a văzut, meciul a fost televizat.

Avem VAR, nu avem VAR! Nimeni, nimic. Nici nu are rost să discutăm. Mai clar nu se poate. Să judece corect din minutul 1 până în minutul 90+5, când a fost finalul jocului, dacă este să vorbim corect. Asta trebuie să facem.

E al treilea joc în care adversarii noştri au avut o singură şansă de a marca. În rest, nimic. Ăsta e fotbalul, dacă nu marchezi când ai ocazii. Vali Gheorghe şi Hanca trebuiau să bage mingea în poartă. Au fost ocazii clare, dar mai contează asta? Rămâne rezultatul. Sunt sincer, sunt supărat şi sunt mâhnit de modul cum sunt tratat. Ăsta e respect? Pentru ce muncim? Pentru ce? Păi să facem dreptate!

Am pierdut două puncte mari pe care le-am avut în buzunar. Plecăm supăraţi acasă”
, a răbufnit Neagoe.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri