Ultima oră
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs
Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM
Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series

Eugen Neagoe, surprins de meciul cu ASU Politehnica. ”Au şanse mari să promoveze, din ce am vazut azi”

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 11 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19971051/1/neagoe.jpg

Astra Giurgiu a reuşit calificarea în ”sferturile” Cupei României, după un succes în Banat, pe un ger năpraznic, contra celor de la ASU Politehnica Timişoara. Formaţia din Casa Liga 1 a fost condusă la pauză, dar în a doua repriză a reuşit să întoarcă soarta partidei.

Eugen Neagoe a declarat că a fost surprins de calitatea jocului prestat de formaţia din eşalonul secund, pe care o vede cu şanse mari de promovare la finalul sezonului.

Într-adevăr a fost un meci foarte greu, nu mă aşteptam... Au şanse mari să promoveze, din ce am vazut azi. Au jucători cu experienţă, careu au multe minute în Liga I. Timişoara chiar merită să aiba o echipă în Liga I. Dan Alexa este un antrenor foarte bun. Eu la pauză am fost foarte dezamăgit de jucătorii mei, le-am şi spus. Nu am avut atitudinea pe care trebuia să o avem. Am făcut schimbări la pauză şi aşa s-au schimbat lucrurile. Am jucat din 3 în 3 zile, este un ritm infernal de asta avem şi probleme de sănătate. Echipele de Liga a 2-a s-au descurcat bine, pe merite au ajuns mai departe”, a declarat Neagoe, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele