VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Europa League | Victorie la limită pentru Juventus! Remiză la Manchester United - FC Sevilla

Europa League Publicat pe 14 apr 2023

Echipa engleză Manchester United a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia spaniolă FC Sevilla.

La Torino, într-un meci  în care portarii Szczesny si Adan au fost oamenii cheie, victoria gazdelor a fost adusă de un gol marcat în minutul 73. Juventus a învins la limită şi calificarea se va juca la Lisabona, dar torinezii l-au recuperat pe Pogba, care a intrat pe teren în minutul 85.

Şi Manchester United va avea de luptat pentru calificare. După ce au condus cu 2-0 încă din minutul 21, prin dubla lui Sabitzer, elevii lui ten Hag au mai avut o bară, prin Antony, dar andaluzii au lovit pe final de meci, autogolul lui Nalacia şi golul marocanului En-Nesyri, iar echipa spaniolă păstrează şanse de calificare în semifinale.

Returul meciurilor din sferturile de finală ale Ligii Europa se dispută joi, 20 aprilie.

Meciurile disputate joi, în manşa întâi a sferturilor de finală din Liga Europa:

Feyenoord – AS Roma 1-0 (Wieffer 53);

Bayer Leverkusen – Union St Gilloise 1-1 (Wirtz 83 / Boniface 51);

Juventus Torino – Sporting Lisabona 1-0 (Gatti 73);

Manchester United – FC Sevilla 2-2 (Sabitzer 14, 21 / Malacia 84 autogol, En-Nesyri 90+2).