Ultima oră
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV
Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV
Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri” Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri”
LIVE TEXT | Ecuador – Germania 1-1. Sud-americanii egalează rapid LIVE TEXT | Ecuador – Germania 1-1. Sud-americanii egalează rapid
LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-1. Deschidere rapidă de scor LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-1. Deschidere rapidă de scor

EXCLUSIV | "Acest punct e scos de CFR!". Cristi Dulca a analizat criza de la campioana României: "Şi asta poate fi o problemă!"

CFR Cluj Publicat pe 8 feb 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38228/20597899/1/dulca.jpg


Cristi Dulca, expert Fotbal Look şi selecţioner al naţionalei feminine, crede că CFR trebuie să fie mulţumită cu punctul pe care l-a scos în faţa celor de la UTA, scor 0-0, pe teren propriu.
 
Criza de la campioana României s-a adâncit cu a patra remiză consecutivă, la finalul a 90 de minute în care jocul echipei lui Dan Petrescu nu a mers deloc, iar ocaziile, cu excepţia marii ratări a lui Deac, au lipsit. Pentru Cristi Dulca, egalul e mai mult decât echitabil, iar motivele perioadei slabe ţin şi de situaţia financiară din club, dar şi de fragilitatea din defensivă. Nu în ultimul rând, fostul fundaş consideră că Dan Petrescu ar fi trebuit să înceapă cu Omrani şi Păun, nu cu Neguţ şi Itu:
 
"Dacă acum ceva timp vorbeam că CFR va lua campionatul la pas, cred că lucrurile s-au schimbat. Nu ştiu dacă să-i spunem criză, dar ce vedem în ultimele etape...Sunt egalaţi, pierd puncte, la fel ca FCSB, dar parcă la CFR criza se accentuează şi ca joc. Nu-şi mai creează ocazii, s-a schimbat ceva. Nu ştim ce probleme sunt în club, dacă au salariile la zi. Poate fi şi asta o problemă! 
 
A fost foarte aproape de portarul de la UTA. Într-adevăr, CFR a întâlnit o echipă cu un antrenor nou, care a câştigat etapa trecută. O echipă tehnică, formată de Balint cu jucători buni. Au pierdut puncte din cauza ratărilor, şi azi am văzut câteva ratări importante. Cred că acest punct e scos de CFR, zic eu. Dacă UTA înscria, nu ştiu dacă CFR mai revenea să facă un meci egal.
 
Am văzut o echipă de start a CFR-ului cu Neguţ şi Itu, fără Omrani şi Păun. Fiecare antrenor îşi face strategia lui, dar cred că era mai important să înceapă cu Păun şi Omrani. Cred că aduceau alt plus în prima repriză. Jocul, în primul rând, nu mai este cel cu care ne-am obişnuit. Faptul că primesc gol pe final de meci e un lucru cu care nu am fost obişnuiţi în era lui Dan Petrescu. Campionatul se joacă, îmi place ca spectator faptul că nu se distanţează o echipă, e un lucru bun. Dar CFR-ul are probleme la finalizare", a fost analiza lui Cristi Dulca, marţi seară, la Fotbal Look.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

CFR Cluj

Ultimele articole Toate articolele