VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

EXCLUSIV | Antrenorul din SuperLiga României, în pragul demiterii! Suporterii îi cer plecarea, iar Florin Răducioiu a intervenit

UTA Arad Publicat pe 23 oct 2022

UTA a pierdut partida cu Universitatea Craiova, de duminică seară, care a fost LIVE pe Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro. Oltenii s-au impus cu 2-1, motiv pentru care antrenorului Ilie Poenaru i s-a cerut demisia. Suporterii au strigat din tribune că vor un alt antrenor, ca Poenaru să fie înlăturat sau să plece din proprie iniţiativă, iar Florin Răducioiu a comentat episodul în emisiunea Fotbal Show.

Fostul mare internaţional a declarat că suporterii au dreptul să îşi expună nemulţumirile, dar că Ilie Poenaru are nevoie în continuare de susţinere. Însă, fostul atacant a precizat că UTA trebuie să înceapă să lege victoriile, rezultatele pozitive, pentru că va cădea în clasamentul din SuperLiga României.

Nu m-aş grăbi să schimb antrenorul, dar nu trebuie să mai fie făcuţi paşi greşiţi. Echipa nu trebuie să mai facă meciuri proaste, să piardă, pentru că arată rău clasamentul. UTA a luat gol înainte de pauză, e o presiune psihică. Baiaram era nemarcat, e o eroare a apărării, n-am mai văzut aşa ceva, e un gol ca la antrenament.

A venit şi golul de 2-1 pentru Craiova, portarul iese practic la o viteză foarte mică, ezită, iese din cadrul porţii. E o eroare tehnică pe care o face. Nu am fost portar, dar el trebuie să înveţe din asta. Nu înţeleg de ce iese din poartă. Dacă ieşi, ieşi foarte hotărât”, a spus Florin Răducioiu în emisiunea Fotbal Show de pe Prima Sport 1, despre situaţia lui Poenaru şi modul în care au încasat golurile arădenii.

UTA, eşec cu 1-2 în faţa U. Craiova

Universitatea Craiova a câştigat duminică, în deplasare, scor 2-1, meciul cu formaţia UTA Arad, din etapa a 15-a a Superligii.

Abeid a deschis scorul pentru gazde, în minutul 13. În primul minut de prelungire al primei reprize, Baiaram a egalat cu o lovitură de cap, la centrarea lui Nistor. Arădeanul Anton a fost eliminat în minutul 50, pentru un al doilea cartonaş galben, iar craiovenii au preluat conducerea pe tabelă prin acelaşi Baiaram, cu un gol din pasa lui Nistor.

• UTA: Fl. Iacob – Dobrescu (Keseru 86), Erico, Benga, Abeid - R. Pop (Negoescu 56), Cascini (Fl. Matei 77), P. Anton – Otele (Jobello 77), Postolachi, Stahl (Batha 56). ANTRENOR: Ilie Poenaru
  • UNIVERSITATEA CRAIOVA: Arlauskis - Papp, Mitrea, Screciu - Vătăjelu, Al. Creţu (Roguljic 84), Nistor, Căpăţână (Mateiu 67), Bancu – Rivaldinho (Markovic 72), Baiaram (Cîmpanu 67). ANTRENOR: Mirel Rădoi