Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

EXCLUSIV | Avertisment pentru cei de la Universitatea Craiova. ”A arătat un joc slab”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 30 apr 2022

Partida CSU Craiova - FC Voluntari s-a încheiat cu victoria oltenilor, care se află la 1 punct de FCSB şi 3 de CFR, dar ambele echipe au de jucat în această etapă.

Meciul a început perfect pentru băieţii lui Reghecampf, care au deschis scorul repede, după 7 minute de joc. Marcarea acelui gol a fost una dintre puţinele faze de poartă, din prima repriză, care s-a încheiat cu CSU Craiova în avantaj.

În a doua parte ilfovenii au fost cei care au avut iniţiativa de a marca, dar nu au avut ocazii concrete. Surprinzător, pe final cei de la Craiova au fost fluieraţi chiar de proprii fani.

În studioul Fotbal Show, George Galamaz a analizat partida şi este de părere că cei de la Craiova au arătat un joc slab, contra unui adversar care nu a pus foarte multă presiune.

”Craiova a arătat un joc slab, cel puţin în a doua repriză. Cred că singurul şut pe poartă a fost a lui Koljic, în minutul 90+4. Dar şi-au îndeplinit obiectivul. Cei de la Voluntari au fost ultima echipă ce i-au învins.

(n.r. despre scăderea din a doua repriză) Cred că au preferat să se închidă, să nu rişte, iar cei de la Voluntari au putut să urce liniile. Craiova s-a retras şi i-a lăsat să joace deliberat, până aproape de careu. Poate presiunea să nu fie egalaţi, pentru că nu cred că Reghe le-a cerut la pauză să se retragă atât de mult, pentru că Voluntariul nu le-a creat atât de multe probleme”