Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

EXCLUSIV | Ce s-a întâmplat în vestiarul FCSB-ului la cearta celebră dintre Bergodi şi Becali: "Mă dai afară din vestiar?". Mărturia lui Ducu Ninu

Superliga Publicat pe 9 iun 2021

Emil Ducu Ninu a povestit, la Look Sport LIVE, cum au stat lucrurile la unul dintre cele mai tensionate momente din istoria modernă a celor de la FCSB, cearta dintre Bergodi şi Becali la pauza meciului cu Sheriff Tiraspol, în 2009.

După 0-0 la pauză în meciul din grupele Cupei UEFA, în care FCSB era favorită la victorie, Becali a simţit nevoia să meargă în vestiar la pauză şi să ţină un discurs prin care să-şi trezească fotbaliştii. Doar că Bergodi nu a fost de acord şi l-a invitat să părăsească vestiarul, fapt care nu i-a convenit deloc omului de afaceri din Pipera: Nici lui Bergodi, care a decis, chiar la pauză, că e momentul să plece de la echipă a doua zi, indiferent de rezultatul partidei.

"În momentul în care Becali a intrat în vestiar a fost o tensiune. Dar una creată din anturajul domnului Becali, pentru că jucasem bine, controlam meciul şi era 0-0 la pauză. Când a intrat peste şedinţa domnului Bergodi, aici Bergodi a stat puţin apoi i-a spus <<domnule Becali, exact asta discutam cu ei, haideţi să discutăm după>>. A escaladat rapid, Becali a întrebat dacă-l dă afară din vestiar, iar Bergodi i-a spus că nu. Venea în vestiar, dar nu venea să te critice. Venea să te sprijine, era normal.

Nimeni nu a ştiut că el a spus de la pauza meciului că nu a rămâne. Ştiam ce personalitate are, ştiam cu toţii că va face asta. A doua zi ştiam că va semna rezilierea. Toţi jucătorii, în afară de doi, am mers la hotel să-l convingem să nu plece. Chiar a fost un şoc pentru noi. Vorbisem că mergem acolo. Nu ştiu dacă-i schimbam cu ceva decizia, dar voiam să-i arătăm sprijin unui om cu care am lucrat. Noi vorbisem să nu apară în presă, nu voiam imagine. Dar un ziarist ne-a făcut poze în hotel", a declarat Ducu Nicu, miercuri dimineaţă, la Look Sport LIVE.