VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

EXCLUSIV | CFR-istul care l-a impresionat pe Miriuţă cu Young Boys: "A fost imperial. Fără greşeală!"

CFR Cluj Publicat pe 11 dec 2020

La 34 de ani, Mario Camora a fost din nou motorul CFR-ului într-un meci european, iar Vasile Miriuţă (52 de ani) a folosit cuvinte mari pentru a descrie evoluţia portughezului în meciul cu Young Boys, pierdut cu 2-1.

Exact pe fază defensivă, Camora a salvat un gol ca şi făcut în minutul 89, când a scos o minge de pe linia porţii, iar în minutul 63 a fost prezent în atac la o fază la care putea deschide scorul. Un adevărat tren, cu multe urcări ofensive, internaţionalul român a smuls laudele lui Vasile Miriuţă: "Defensiv, ofensiv, Camora a fost imperial azi. Fără greşeală! A avut şi acel şut. Poţi să-i numeri pe degete meciurile slabe pe care le face, foarte rar se întâmplă!  CFR-ul a fost peste Young Boys, care era de bătut. Hai să vedem celelalte echipe din Elveţia, pentru că au câştigat cu nu ştiu câte puncte diferenţă campionatul. CFR a făcut o partidă foarte bună şi merita să se califice", a declarat noul antrenor de la Baia Mare, imediat după meci, pentru Look Sport+.

Faza la care Camora putea deschide scorul:

Camora, dezlănţuit la adresa lui Benoit Bastien

Mario Camora nu a avut menajamente pentru arbitru, căruia i-a adresat cuvinte grele, după ce a acordat un penalty foarte uşor pentru formaţia din Elveţia, în prelungiri.

“Echipa a făcut un meci excelent din toate punctele de vedere. Apoi, pe final, acest arbitru a fost penibil. Noi vorbim de arbitrii de la noi. Nu am alt cuvânt pentru acest arbitru decât penibil. La nivel european aşa ceva n-am văzut în viaţa mea. Nici la televizor, nici pe propria piele. Aşa ceva. Nu am cuvinte. Echipa a făcut un meci excelent, a dominat, meritam să mergem mai departe dacă nu era acest arbitru”, a spus căpitanul ardelenilor, la finalul partidei.