CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

EXCLUSIV | Craiova a cerut penalty la accidentarea lui Cicâldău. Florescu: "Un atac destul de brutal" / Albon: "E o neglijenţă a lui Ştefănescu"

CS Universitatea Craiova Publicat de Andrei Ionascu pe 17 apr 2021

Universitatea Craiova a remizat pe teren propriu cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 0-0, în prima etapă din play-off-ul Ligii 1, în direct pe Look Sport+. Meciul din Bănie a fost marcat de accidentările lui Ştefan Baiaram şi Alex Cicâldău. La emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+, Mirel Albon şi George Florescu au convenit că gazdele puteau să primească un penalty în minutul 80.

În minutul 80, Alex Cicâldău a încercat să ajungă la mingea centrată de către Ivan Mamut din banda stângă. Mijlocaşul Craiovei a intrat prin alunecare în careul de 6 metri, fiind călcat ulterior de către fundaşul Marius Ştefănescu.

Cicâldău a acuzat probleme la genunchiul drept şi n-a mai putut continua partida.

"Nu cred că vrea să-l calce pe Cicâldău, dar după regulament e penalty. E o neglijenţă a lui Ştefănescu, îşi calcă adversarul când mingea e în joc. E penalty. A căzut pe genunchi cu tot corpul, a avut probleme la ligamentele din spate", a spus Mirel Albon, la emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+.

"Este un atac destul de brutal. Dar trebuie să vedem faza de la început la sfârşit. Jucătorul de Sepsi se dezechilibrează puţin în aer, încearcă să păşească peste Cicâldău, care a făcut alunecare şi n-a ajuns la minge. Din inerţie, Cicâldău a ajuns sub crampoanele jucătorului de la Sepsi", a spus George Florescu.