Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

EXCLUSIV ǀ Ioan Ovidiu Sabău, surprins de cei de la FC Argeş. ”Nu mă aşteptam la cum s-a jucat prima repriză”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2022

FC Argeş a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe FC Voluntari, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1. Golul a fost marcat de Raynov, în minutul 80, pe fondul unei erori a apărării ilfovenilor, pentru care nu au jucat Gabi Tamaş şi Igor Armaş. Cele două formaţii urmează să se reîntâlnească marţi, în manşa tur a semifinalelor Cupei României, în direct pe Look Sport+.

În cadriul emisiunii Fotbal Show, Ioan Ovidiu Sabău s-a declarat surprins de victoria formaţiei din Trivale, în contextul în care cei de la Voluntari au intrat mai bine în meci.

”Până la urmă a venit şi această victorie. Nu mă aşteptam la cum s-a jucat prima repriză. Voluntari a controlat jocul. Se vedea echipa mai matură, cu una două atingeri, dar a venit acea fază fixă.

Argeşiul parcă a crezut mai mult în a doua repriză şi au fost mai motivaţi. E o victorie importantă pentru moralul lor”