Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

EXCLUSIV | Miriuţă, bucuros pentru Deaconu: "Şi-a găsit în sfârşit locul, are evoluţii extraordinare!"

Superliga Publicat pe 24 nov 2020

Unul dintre cei mai în formă jucători din Casa Liga 1, cu trei goluri marcate în ultimele trei etape, Ronaldo Deaconu (23 de ani) se bucură de aprecierea colectivă, dar şi de cuvintele frumoase ale lui Vasile Miriuţă, antrenor cu care a lucrat la Concordia Chiajna.

Prezent luni seară în studioul emisiunii Fotbal Look, antrenorul în vârstă de 52 de ani a vorbit frumos despre mijlocaşul celor de la Gaz Metan Mediaş, despre cae spune că, după mai multe tentative nereuşite, şi-a găsit în sfârşit locul şi joacă la capacitate maximă: "Mă bucur pentru el, l-am avut la Chiajna şi am vrut să-l iau la Dinamo. În sfârşit şi-a găsit locul. A dat de un antrenor care-l apreciază şi iată că-l răsplăteşte. Face nişte partide extraordinare. A jucat bine, a dat gol din penalty, a dat şi din faze fixe. Şi-a găsit locul la Mediaş, sper să aibă evoluţii bune în continuare", a declarat "Tati", imediat după Gaz Metan - FCSB 2-3, meci în care Deaconu a continuat forma bună arătată în această perioadă şi a marcat, din penalty, în minutul 16, pentru 1-1.