Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

EXCLUSIV | Răducioiu îl "taxează" pe Croitoru: "Nu-mi plac antrenorii care caută alibiuri"

FC U Craiova 1948 Publicat pe 17 iul 2022

Marius Croitoru a început cu stângul mandatul pe banca celor de la FC U Craiova, 1-2 pe terenul Farului, iar la finalul partidei de la Ovidiu a acuzat arbitrajul lui Iulian Călin, centralul care l-a şi eliminat în finalul primei reprize. Prezent în studioiul Prima Sport 1, Florin Răducioiu nu a fost deloc încântat de reacţia tehnicianului oltenilor, căruia îi reproşează faptul că găseşte alibiuri şi nu vine în faţa telespectatorilor cu explicaţii concrete privind jocul de fotbal.

"Sunt nişte alibiuri. Tot respectul pentru munca de la Botoşani, dar nu-mi plac antrenorii care caută alibiuri şi îşi motivează astfel propria înfrângere. Ar fi fost mai bine să spună de ce echipa lui a luat două goluri în primele 30 de minute, de ce nu a jucat nimic în prima repriză. Ar trebui să vorbim despre fotbal, nu despre aceste episoade care, după părerea mea, nu au avut nicio semnificaţie", a spus Florin Răducioiu, în emisiunea Fotbal Show de pe Prima Sport 1.

"Începem cu greşeala arbitrului de la golul 2. Este corner, apoi iau gol. E simplu! De ce eşti arbitru, să te ajute VAR-ul?. Am dominat de la un capăt la altul, am luat două eurogoluri. Sunt încrezător că echipa va reacţiona bine. Avem nevoie de 2-3 transferuri, nu este uşor să joci cu fundaşul stânga fundaş central, mai apar anumite nesincronizări din punct de vedere defensiv.

Din punct de vedere ofensiv am arătat foarte bine, am avut ocazii, cred că posesia a fost net superioară. Suntem dezechilibraţi din anumite puncte de vedere. Omogenitate există, ne mai trebuie anumiţi jucători pe unele poziţii, să avem rezerve la nivelul titularilor, şi uşor-uşor vom deveni o forţă", a spus Croitoru, la finalul meciului.