NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza
O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren

EXCLUSIV | Singurul jucător criticat de Becali după meciul cu CS Mioveni: "Ia stai tu frumos pe bancă!"

FCSB Publicat pe 6 dec 2022

Billel Omrani (29 de ani) e singurul fotbalist pe care Gigi Becali l-a criticat public la finalul meciului câştigat de FCSB cu 5-1 în faţa lui CS Mioveni pe Arena Naţională.

Trimis titular în centrul liniei de atac în locul suspendatului Andrea Compagno, Omrani a participat la golul de 1-0, când şutul său ratat s-a transformat într-o pasă decisivă pentru Edjouma, dar atitudinea uneori ironică şi lipsa seriozităţii nu au fost pe placul lui Gigi Becali. La finalul celor 90 de minute, finanţatorul vicecampioanei a explicat că schimbarea lui Omrani încă de la pauză cu Florinel Coman, marcatorul golului de 3-0, a venit pe fondul lipsei de implicare a vârfului.

Cuvintele lui Becali funcţionează ca un avertisment pentru Omrani, latifundiarul din Pipera având în continuare încredere în potenţialul atacantului algerian crescut de Marseille:

"De Omrani mi-a plăcut foarte mult meciul trecut. Azi nu pot spune că nu şi-a recăpătat iuţimea, dar joacă zeflemitor. Nu contează cu cine joci, dă, mă, opt sau nouă la zero. Bă, dacă joci la zeflemea, ieşi tu la pauză şi stai frumos pe bancă, pentru că joci la zeflemea. Nu, tată, joacă serios! Am mare încredere în el. Dacă ar fi fost serios, vă daţi seama ce jucător era? Şi acum, dacă-şi schimbă atitudinea, pleacă în Franţa", a spus Becali, în emisiunea Fotbal Show de pe Prima Sport 1.