VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

EXCLUSIV | Singurul jucător criticat de Becali după meciul cu CS Mioveni: "Ia stai tu frumos pe bancă!"

FCSB Publicat pe 6 dec 2022

Billel Omrani (29 de ani) e singurul fotbalist pe care Gigi Becali l-a criticat public la finalul meciului câştigat de FCSB cu 5-1 în faţa lui CS Mioveni pe Arena Naţională.

Trimis titular în centrul liniei de atac în locul suspendatului Andrea Compagno, Omrani a participat la golul de 1-0, când şutul său ratat s-a transformat într-o pasă decisivă pentru Edjouma, dar atitudinea uneori ironică şi lipsa seriozităţii nu au fost pe placul lui Gigi Becali. La finalul celor 90 de minute, finanţatorul vicecampioanei a explicat că schimbarea lui Omrani încă de la pauză cu Florinel Coman, marcatorul golului de 3-0, a venit pe fondul lipsei de implicare a vârfului.

Cuvintele lui Becali funcţionează ca un avertisment pentru Omrani, latifundiarul din Pipera având în continuare încredere în potenţialul atacantului algerian crescut de Marseille:

"De Omrani mi-a plăcut foarte mult meciul trecut. Azi nu pot spune că nu şi-a recăpătat iuţimea, dar joacă zeflemitor. Nu contează cu cine joci, dă, mă, opt sau nouă la zero. Bă, dacă joci la zeflemea, ieşi tu la pauză şi stai frumos pe bancă, pentru că joci la zeflemea. Nu, tată, joacă serios! Am mare încredere în el. Dacă ar fi fost serios, vă daţi seama ce jucător era? Şi acum, dacă-şi schimbă atitudinea, pleacă în Franţa", a spus Becali, în emisiunea Fotbal Show de pe Prima Sport 1.