6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului 6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului
Clubul îi închide uşa în nas lui Alexandru Albu: ”Nu ne interesează” Clubul îi închide uşa în nas lui Alexandru Albu: ”Nu ne interesează”
Adrian Mititelu Jr. a fost internat din nou! Adrian Mititelu Jr. a fost internat din nou!
Edi Iordănescu, afectat de accidentarea lui Moruţan! Mesajul postat de selecţioner Edi Iordănescu, afectat de accidentarea lui Moruţan! Mesajul postat de selecţioner
Fostul selecţioner, dorit antrenor de MM Stoica: ”L-aş alege pe el dintre toţi. Are caracter!” Fostul selecţioner, dorit antrenor de MM Stoica: ”L-aş alege pe el dintre toţi. Are caracter!”
Trenule, maşină mică! Jucătorii unei echipe din Superligă sunt duşi de locomotivă la meciuri Trenule, maşină mică! Jucătorii unei echipe din Superligă sunt duşi de locomotivă la meciuri

EXCLUSIV | Specialistul a dat verdictul în cazul penalty-ului primit de Voluntari în partida cu FCSB: ”E indus în eroare”

FC Voluntari Publicat pe 12 sep 2022

FCSB a ratat şansa victoriei cu numărul doi în actuala stagiune de SuperLiga României, în partida cu FC Voluntari, la ultima fază, când ilfovenii au punctat în urma unei lovituri de la 11 metri. Radunovic a căzut în careu, l-a agăţat pe Nemec, iar arbitrul a arătat punctul cu var şi după analiza VAR-ului. Vârful ilfovenilor nu a ratat apoi ţinta şi a marcat.

Ioan Ovidiu Sabău a comentat lovitura de pedeapsă primită de ilfoveni şi a declarat că, din punctul său de vedere, decizia a fost una corectă. Sabău a afirmat, în emisiunea Fotbal Show de pe Prima Sport 1, că Radunovic a avut ghinion pentru că a şi alunecat. În caz contrar, poate colegii săi ar fi reuşit să rezolve situţia, iar FCSB să iasă învingătoare.

Radunovic alunecă, îl atinge, cred că... îl atinge cu piciorul.. dacă stai să analizezi este clar, faza a fost analizată de specialişti în camera VAR. Este contact la nivelul picioarelor, arbitrul este acoperit de regulament. Pe Radunovic îl induce în eroare şi preluarea lui Nemec, modul în care îşi face mingea”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău în emisiunea Fotbal Show, de pe Prima Sport 1.

FCSB, doar remiză cu FC Voluntari

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, luni, pe teren propriu, cu FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 10-a din SuperLiga României. Ilfovenii au reuşit să egaleze în minutul 90+7, printr-un gol marcat din penalti de Adam Nemec.

Pentru FCSB a marcat Miculescu, în minutul 82, iar pentru FC Voluntari a înscris Nemec din penalti, în minutul 90+7. În minutul 16, Matricardi a marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

• FCSB: Târnovanu - Boboc, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru (Oaidă '77), Edjouma, Oct. Popescu (Radaslavescu '54)- Cordea (Dulca '89), Compagno, Coman (Miculescu '54). Antrenor: Nicolae Dică
  • FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Costin (Droppa '65), Tavares (Lopes '70), Meleke, Marrone - Raţă, Damaşcan, Florea (Nemec '64). Antrenor: Liviu Ciobotariu

• FCSB - FC Voluntari  1-1

Clasament: 1. Farul Constanţa - 21 puncte; 2. Rapid - 21 puncte; 3. FC Hermannstadt - 19 puncte; 4. Petrolul -17 puncte; 5. CFR Cluj - 15 puncte; 6. UTA Arad - 15 puncte; 7. FC U Craiova 1948 - 14 puncte; 9. Universitatea Craiova - 14 puncte; 9. Sepsi OSK - 13 puncte; 10. FC Argeş - 13 puncte; 11. FC Botoşani - 12 puncte; 12. FC Voluntari - 9 puncte; 13. FCSB - 8 puncte; 14. Universitatea Cluj - 7 puncte; 15. CS Mioveni - 6 puncte; 16. Chindia Târgovişte - 3 puncte.