Ultima oră
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor
Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion” Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion”
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA
Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi” Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi”
O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite

EXCLUSIV VIDEO | Florin Răducioiu despre UTA, după înfrângerea de la Ploieşti:”E o echipă modestă, care se apără, dar nu are jucători care să facă diferenţa”

UTA Arad Publicat de Ovidiu Neacşu pe 5 nov 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe UTA Arad, într-un meci al etapei a 17-a din Superligă.

Florin Răducioiu a vorbit la emisiunea Fotbal Show despre situaţia celor de la UTA, care au ajuns la a patra înfrângere consecutivă în campionat. Fostul jucător e de părere că e nevoie de timp pentru ca rezultatele să vină, dar mare problemă a arădenilor este că nu au jucători care să facă diferenţa. 

”Cunoaşte foarte bine acestă echipă (n.r. Laszlo Balint) a fost acolo. Nu obţii aşa uşor aceste rezultate scontate, nu e uşor să obţii o victorie, bine ar fi putut să câştige astăzi, dar nu e uşor pentru că vii totuşi acolo, joci un meci în deplasare, iar echipa sa nu mi se pare că are nişte jucători care să facă diferenţa în anumite momente ale meciului. E o echipă modestă, care se apără, dar nu are jucători care să facă diferenţa şi înscriu acest gol pe finalul meciului, dar e prea puţin ca să aibă pretenţii pentru a se salva.

Trebuie să facă mai mult, antrenorul a revenit, dar are nevoie de timp ca de obicei, nu ai cum să obţii rezultate peste noapte. Azi era un meci foarte dificil, Petrolul este totuşi în formă, este o echipă solidă, au totuşi jucători mult mai buni decât ei din punct de vedere individual. E greu să câştigi la Ploieşti!”, a spus Florin Răducioiu, în emisiunea Fotbal Show.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele