Ultima oră
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă
Carlo Ancelotti a anunţat ce îl aşteaptă pe Neymar la Cupa Mondială: ”Calitatea lui poate aduce o contribuţie importantă” Carlo Ancelotti a anunţat ce îl aşteaptă pe Neymar la Cupa Mondială: ”Calitatea lui poate aduce o contribuţie importantă”
Leo Messi a împlinit 39 de ani. Anunţul starului argentinian de ziua sa: ”Într-o zi, corpul meu va spune stop” Leo Messi a împlinit 39 de ani. Anunţul starului argentinian de ziua sa: ”Într-o zi, corpul meu va spune stop”
Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon

Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1 FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1

Exod la UTA Arad! Mircea Rednic a renunţat la 10 jucători

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 10 iun 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21223025/1/uta.jpg

Vara vine cu o schimbare radicală de lot la UTA Arad. Mircea Rednic a renunţat ”dintr-un foc” la 10 jucători.

Acestora li se mai adaugă fundaşul Romario Benzar şi ale mijlocaşul Bautista Cascini, de care arădenii s-au despărţit acum câteva zile.

”Zece jucători nu vor continua la Arad. Portarii Dragoş Balauru şi Haralambie Mociu, fundaşii Mihai Dobrescu, Erico da Silva, Marko Vukcevic şi mijlocaşii Desley Ubbink, Paul Anton, Philip Otele, Salvatore Marrone şi Willie Barbosa nu vor mai continua în tricoul roş-alb.

Le mulţumim tuturor pentru aportul adus în perioada petrecută la Arad şi le dorim multă baftă în viitor”,
este comunicatul celor de la UTA.

Obiectiv îndeplinit pentru Rednic

Mircea Rednic a fost adus la Arad pentru a salva echipa de la retrogradare şi a reuşit să îşi îndeplinească acest obiectiv. Marţi, antrenorul a recunoscut că a semnat o nouă înţelegere cu UTA, pe o perioadă de doi ani. 

”Astăzi am semnat un contract pe doi ani!”

”Astăzi (n.r. - luni) am semnat un contract pe doi ani cu UTA, căci aveam doar un precontract cu opţiune pentru Liga 2. E un contract strict cu obiectiv play-off-ul. La ce ne-am propus în aceşti doi ani, prelungirea o să vină de la sine. 

Mă simt foarte bine, e un proiect serios, în care am crezut de la început. De fapt i-am şi spus domnului Meszar că eu am nevoie de un proiect serios, nu mai vreau să preiau echipe din mers fără ceva siguranţă în spate. Eu aveam bagajele să merg în Belgia, deja aveam o înţelegere cu Zulte Waregem, care era în prima divizie şi erau siguri că vor şi rămâne acolo. Dar, au pierdut cu Cercle de Brugge, care era pe la mijlocul clasamentului. 

Am căzut de acord să mă duc în liga a doua, dar pe la ora 10 (n.r. - 22) m-a sunat domnul Meszar şi mi-a propus să o preiau pe UTA. Nu am stat pe gânduri, în 10 minute i-am dat răspunsul. O tatonare prin interpuşi a mai fost cu vreo lună şi jumătate înainte, dar rezultatele de atunci l-au mai ţinut pe Balint în funcţie”, a spus Mircea Rednic, pentru LaStradaTV.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele