VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Explicaţiile lui Răzvan Oaidă după eliminarea Rapidului din Cupă: ”E dezamăgitor, cu toţii ne doream Cupa!”

Rapid Publicat pe 6 dec 2023

Rapid şi CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 0-0. Pe stadionul Giuleşti, CFR Cluj a fost salvată în prima repriză de intervenţiile portarului Sava, care a scos în minutul 24 la dubla ocazie Borja Valle şi apoi Papeau. Oaspeţii au replicat prin şutul pe lângă poartă al lui Matei Ilie, iar giuleştenii au mai trecut pe lângă gol în minutul 70, când Răzvan Sava a scos incredibil şutul lui Funsho.

S-a încheiat fără gol în Giuleşti, scor alb care a avantajat echipa oaspete, CFR Cluj, calificată astfel în sferturile Cupei, de pe locul secund în grupa B, unde a adunat 5 puncte. Rapid s-a clasat pe locul al treilea, cu 5 puncte.

După meci, Răzvan Oaidă a oferit mai multe declaraţii. Jucătorul a părut foarte dezamăgit de rezultatul obţinut.

”E dezamăgitor, cu toţii ne doream Cupa!”

”Nu ne-am îndeplinit obiectivul şi suntem foarte trişti. Nu avem ce face, mergem înainte, trebuie să ne concentrăm pe campionat. Nu am reuşit să marcăm, ne-am creat ocazii, consider că am avut un joc foarte bun. Am întâlnit o echipă foarte grea şi asta şi-a spus cuvântul, nu am reuşit să marcăm.

Eram o echipă foarte ofensivă, care atacă, care marca foarte mult. E dezamăgitor, cu toţii ne doream Cupa, ne doream să o câştigăm, era un obiectiv, din păcate nu am reuşit să îl îndeplinim.

Trebuie să ne pregătim bine şi să ne axăm pe campionat, să le facem o bucurie suporterilor în campionat. Vom analiza ce am făcut bine, ce am făcut prost şi trebuie să câştigăm. Niciun meci nu e uşor, trebuie să reuşim să marcăm şi să ne dăm un restart. Nu am reuşit să vorbim, este la cald, probabil vom vorbi mâine şi vom face o analiză”, a spus Răzvan Oaidă, la finalul meciului.