VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Fabio Quagliarella şi-a prelungit contractul cu Sampdoria pentru încă un sezon

Serie A Publicat pe 5 iul 2022

Clubul Sampdoria a anunţat luni că a prelungit pentru un an contractul atacantului veteran Fabio Quagliarella.

Internaţionalul italian Fabio Quagliarella (39 de ani) va bifa cel de-al 22-lea sezon în Serie A, după ce a semnat prelungirea cu un an a contractului cu Sampdoria.

Pentru Quagliarella va fi al 20-lea sezon consecutiv jucat în prima ligă italiană. El a venit la Sampdoria în ianuarie 2016, de la Torino.

De atunci, Quagliarella a disputat 219 meciuri în Serie A pentru echipa din Genova şi a marcat 88 de goluri. Atacantul italian a mai evoluat pentru Sampdoria şi în sezonul 2006-2007, când a jucat 35 de partide, înscriind de 13 ori.