Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

Fanii Barcelonei au primit interdicţie de acces la un meci din Liga Campionilor din cauza rasismului

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/21746997/1/bar.jpg

 

 

FC Barcelona a primit interdicţia de a vinde bilete fanilor săi pentru următorul meci din deplasare din Liga Campionilor, după ce suporterii săi au fost găsiţi vinovaţi de comportament rasist în timpul partidei cu Monaco, a anunţat vineri UEFA.

Barcelona a fost amendată cu 10 000 de euro şi a primit, de asemenea, o interdicţie suplimentară de un meci de a vinde bilete suporterilor săi în deplasare, sancţiune care a fost suspendată pentru un an.

Monaco a învins FC Barcelona cu 2-1 pe stadionul Louis-II, săptămâna trecută.

Următorul meci în deplasare al Barcelonei este la Belgrad, împotriva Stelei Roşii, la 6 noiembrie.

Barcelona a acceptat sancţiunea şi a declarat într-un comunicat că va "consolida măsurile actuale şi va întreprinde acţiunile suplimentare care sunt adecvate pentru a preveni repetarea acestor evenimente în viitor, precum şi pentru a-i pedepsi pe cei responsabili".

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele