LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Scoţienii, salvaţi de McGregor în minutul 20 LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Scoţienii, salvaţi de McGregor în minutul 20
Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu
Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii

Fără Ianis Hagi, Rangers dă lovitura şi merge în finala Europa League. Duel pentru trofeu cu Eintracht Frankfurt

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 6 mai 2022

Formaţiile Glasgow Rangers şi Eintracht Frankfurt s-au calificat, joi seară, în finala Ligii Europa, trecând în semifinale de Leipzig, respectiv West Ham.

Rangers, fără Ianis Hagi, care este accidentat, a învins Leipzig cu scorul de 3-1 în returul semifinalelor, după ce în tur scorul a fost 1-0 pentru Leipzig.

La Glasgow, au marcat Tavernier ’19, Kamara ’24 şi Lundstrom ’81 pentru gazde, respectiv Nkunku ’71 pentru Leipzig.

Eintracht Frankfurt s-a calificat după ce a învins, pe teren propriu, scor 1-0, echipa West Ham, în meciul retur din semifinale. A marcat Borre ’26. În minutul 19, de la West Ham a fost eliminat Creswell ’19.

În tur, scorul a fost 2-1 pentru Eintracht Frankfurt.

Finala se va disputa în 18 mai, la Sevilla.