Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona” Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona”
Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis
CFR are şanse mari la primăvară: meciul cu Ballkani, din Gruia, poate fi decisiv. Cum arată Grupa G din Conference League şi programul complet CFR are şanse mari la primăvară: meciul cu Ballkani, din Gruia, poate fi decisiv. Cum arată Grupa G din Conference League şi programul complet
Preşedintele lui CFR, impresionat de jocul cu Slavia Praga. ”Stilul de joc al lui Dan Petrescu a dat roade” Preşedintele lui CFR, impresionat de jocul cu Slavia Praga. ”Stilul de joc al lui Dan Petrescu a dat roade”
Slavia Praga - CFR Cluj 0-1. Masterclass al lui Petrescu în Cehia: campioana câştigă trei puncte de aur şi are şanse reale la primăvara europeană Slavia Praga - CFR Cluj 0-1. Masterclass al lui Petrescu în Cehia: campioana câştigă trei puncte de aur şi are şanse reale la primăvara europeană
Răzvan Oaidă îşi cere scuze fanilor. ”Sper că ne vom revanşa în campionat” Răzvan Oaidă îşi cere scuze fanilor. ”Sper că ne vom revanşa în campionat”

FC Barcelona a făcut scor în amicalul cu Pumas UNAM 6-0. Lewandowski a dat un gol şi o pasă de gol în primele cinci minute de joc

Barcelona Publicat de Ovidiu Neacşu pe 8 aug 2022

Echipa FC Barcelona a învins cu 6-0 pe Pumas UNAM într-un meci amical disputat duminică seara. Lewandowski a înscris la debutul oficial şi a dat şi o pasă de gol. Totul în primele cinci minute ale partidei.

În meciul de pe Camp Nou, contând pentru Trofeul Joan Gamper, antrenorul Xavi Hernandez a început cu Lewandowski titular şi acesta a deschis scorul în minutul 3, din pasa lui Pedri.

În minutul 5, rolurile s-au inversat, şi Lewandowski a pasat pentru golul lui Pedri.

În minutul 10 Ousmane Dembele a înscris al treilea gol, iar la pauză s-a intrat cu 4-0, după o nouă pasă de gol a lui Lewandowski pentru Pedri, în minutul 19.

Xavi a efectuat şaspte schimbări la pauză şi nou intratul Aubameyang a marcat în minutul 49.

Scorul final a fost stabilit de Frenkie de Jong, în minutul 84, şi catalanii s-au impus cu 6-0.

Pentru FC Barcelona urmează debutul în La Liga, sâmbătă, 13 august, acasă, cu Rayo Vallecano.