VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

FC Barcelona a făcut scor în amicalul cu Pumas UNAM 6-0. Lewandowski a dat un gol şi o pasă de gol în primele cinci minute de joc

Barcelona Publicat de Ovidiu Neacşu pe 8 aug 2022

Echipa FC Barcelona a învins cu 6-0 pe Pumas UNAM într-un meci amical disputat duminică seara. Lewandowski a înscris la debutul oficial şi a dat şi o pasă de gol. Totul în primele cinci minute ale partidei.

În meciul de pe Camp Nou, contând pentru Trofeul Joan Gamper, antrenorul Xavi Hernandez a început cu Lewandowski titular şi acesta a deschis scorul în minutul 3, din pasa lui Pedri.

În minutul 5, rolurile s-au inversat, şi Lewandowski a pasat pentru golul lui Pedri.

În minutul 10 Ousmane Dembele a înscris al treilea gol, iar la pauză s-a intrat cu 4-0, după o nouă pasă de gol a lui Lewandowski pentru Pedri, în minutul 19.

Xavi a efectuat şaspte schimbări la pauză şi nou intratul Aubameyang a marcat în minutul 49.

Scorul final a fost stabilit de Frenkie de Jong, în minutul 84, şi catalanii s-au impus cu 6-0.

Pentru FC Barcelona urmează debutul în La Liga, sâmbătă, 13 august, acasă, cu Rayo Vallecano.