Marcel Ciolacu, spectator la promovarea echipei din localitatea natală Marcel Ciolacu, spectator la promovarea echipei din localitatea natală
Un cunoscut antrenor s-a oferit să vină la Dinamo dacă retrogradează. ”Îmi plac lucrurile cu un grad ridicat de dificultate” Un cunoscut antrenor s-a oferit să vină la Dinamo dacă retrogradează. ”Îmi plac lucrurile cu un grad ridicat de dificultate”
VIDEO | Sărbătoare la Buzău cu artificii! Gloria revine în prima ligă după 15 ani! VIDEO | Sărbătoare la Buzău cu artificii! Gloria revine în prima ligă după 15 ani!
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia 3-0. Cele două formaţii se vor duela în sezonul viitor al Superligii VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia 3-0. Cele două formaţii se vor duela în sezonul viitor al Superligii
VIDEO | CSM Oradea câştigă clar decisivul cu CSO Voluntari şi merge în finala Ligii Naţionale de Baschet VIDEO | CSM Oradea câştigă clar decisivul cu CSO Voluntari şi merge în finala Ligii Naţionale de Baschet
Denis Drăguş schimbă echipa! "Cluburile s-au înţeles” Denis Drăguş schimbă echipa! "Cluburile s-au înţeles”

FC Botoşani a făcut figuraţie la Cluj! EXCLUSIV | Miriuţă: "Au fost temători, n-au ajuns la poartă" / Eric: "CFR e principala favorită la titlu"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 28 apr 2021

CFR Cluj a câştigat meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani, scor 2-0, în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1, în direct pe Look Sport+. Campioana en titre a urcat pe primul loc în clasament, cel puţin până la meciul dintre Craiova şi FCSB, programat joi seară. FC Botoşani a dezamăgit şi n-a reuşit niciun şut pe spaţiul porţii.

La emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+, Vasile Miriuţă, George Florescu şi Eric de Oliveira au analizat acest meci.

Mijlocaşul islandez Runar Sigurjonsson a înscris ambele goluri, în minutele 25 şi 28.

CFR Cluj are trei victorii din patru meciuri în play-off şi un avans de două puncte faţă de FCSB, care este obligată să câştige la Craiova.

"CFR Cluj a început foarte bine partida, de mult nu i-am văzut aşa. În schimb, Botoşaniul mi s-a părut temătoare, mă aşteptam mai mult, mai ales după declaraţiile lui Croitoru şi ale patronului. CFR nu le-a dat nicio şansă, au rezolvat partida în prima repriză. În repriza a doua, au redus motoarele, au ştiut să joace la rezultat.

CFR a jucat cu al treilea portar, cu polonezul, dar n-a fost o problemă, pentru că Botoşani n-a ajuns la poartă până în minutul 72. A stat liniştit Edi Iordănescu", a spus Vasile Miriuţă, la emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+.

"Zero şuturi pe spaţiul porţii pentru FC Botoşani, tot meciul. Au avut câteva atacuri mai periculoase", a spus George Florescu.

"CFR are avantajul experienţei în play-off. Nu joacă cel mai frumos fotbal, dar sunt eficienţi. Cred că CFR aşteaptă un pas greşit al celor de la FCSB, cu siguranţă e principala favorită la titlu în acest an. CFR n-a jucat aşa cum au vrut, n-au dat multe goluri, dar sunt precum o echipă campioană, precauţi, ştiu să controleze jocul. Au experienţă mare în play-off", a spus Eric de Oliveira.