Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"
S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2 VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off

FC U Craiova, prima victorie după o lună şi jumătate. Sabău: "S-a văzut o teamă, un blocaj la jucătorii Craiovei. Este o lipsă de încredere" VIDEO

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 21 sep 2021

Petrolul Ploieşti, liderul clasamentului din Liga 2, s-a oprit în 16-imile de finală ale Cupei României, după eşecul de pe teren propriu cu FC U Craiova, scor 0-1, în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro. La emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+, Ioan Ovidiu Sabău a declarat că este o victorie de moral pentru echipa pregătită de către Adrian Mutu.

Terell Ondaan a înscris în minutul 52 pe arena ‘Ilie Oană’ din Ploieşti. Gazdele au ratat mai multe ocazii importante.

Este o victorie importantă pentru echipa pregătită de către Adrian Mutu, care are 5 meciuri consecutive fără victorie în Liga 1.

"Meciurile de Cupă aşa sunt, foarte echilibrate, sunt ambiţii, o altă stare de spirit. Petrolul merge foarte bine în Liga 2, e pe primul loc. E o echipă bună de Liga 2, dar e clar că nu are calitatea celor de la Craiova, care avea nevoie de această victorie, pentru că trebuie să-şi recapete încrederea în ei, entuziasmul. S-a văzut o teamă, un blocaj la jucătorii Craiovei. În prima repriză nu s-a văzut nicio diferenţă între Craiova şi Petrolul, pentru că există acele nemulţumiri. Se pune în discuţie dacă va pleca Mutu, este un disconfort, o lipsă de încredere. Dar această victorie le dă un moral bun", a spus Ioan Ovidiu Sabău.

"Este o victorie meritată pentru Craiova, a fost echipa mai echilibrată, mai bine aşezată pe teren. Au jucători de mai bună calitate, dar n-a fost o diferenţă netă. În ambele reprize, Petrolul a avut mai multe oportunităţi de a marca. În minutul 87, a fost o dublă ratare. Cupa are farmecul ei şi putea să fie o surpriză în această seară", a spus Mirel Albon, la emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+.