Adam Nemec (40 de ani) se desparte de FC Voluntari.
Citește și

După 5 sezoane petrecut la ilfoveni, experimentatul fotbalist slovac se desparte de formaţia ce a promovat în această vară în Superliga.
”Unele despărţiri sunt mai mult decât sfârşitul unui contract. Sunt sfârşitul unui capitol care va rămâne pentru totdeauna în istoria clubului.
După cinci sezoane în tricoul FC Voluntari, a venit momentul să îi mulţumim atacantului nostru, Adam Nemec.
164 de meciuri. 39 de goluri. 14 assist-uri. Mii de dueluri câştigate. Nenumărate momente în care ai luptat până la ultimul fluier.
Ai fost mai mult decât un jucător. Ai fost un lider, un exemplu de profesionalism şi un om care şi-a respectat profesia, clubul, colegii, staff-ul şi suporterii. În victorie şi în momentele dificile, ai fost mereu acolo.
Ai contribuit la unele dintre cele mai importante momente din istoria recentă a clubului şi ai făcut parte din echipa care a readus FC Voluntari în SuperLiga României.
Îţi mulţumim pentru fiecare gol, pentru fiecare sacrificiu, pentru aplauzele pe care le-ai adus tribunei şi pentru fiecare clipă în care ai purtat cu mândrie tricoul FC Voluntari.
Mulţumim, Adam Nemec, numele tău va rămâne pentru totdeauna parte din povestea acestui club.
Îţi dorim multă sănătate şi succes în tot ceea ce va urma”, au anunţat ilfovenii.
În afară de Voluntari, Nemec a mai trecut pe la: Dubnica, Zilina, Erzgebirge Aue, Genk, Kaiserslautern, Ingolstadt, Union Berlin, New York City, Willem II, Dinamo şi Pafos.
- 7 goluri în 25 de meciuri a bifat slovacul în sezonul trecut din Liga 2.
