VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1

FCSB, fără Coman şi Creţu cu FC Voluntari. Anunţul lui Toni Petrea

FCSB Publicat pe 13 mai 2022

FCSB va ataca meciul cu FC Voluntari (sâmbătă, ora 21:00, în direct pe Prima Sport 1) fără Valentin Creţu şi Florinel Coman. Cei doi sunt ieşiţi din calcule, iar speranţele staff-ului medical sunt că vor fi recuperaţi la timp pentru partida cu CFR Cluj, din ultima etapă.

Coman a ieşit accidentat în minutul 37 al meciului de la Craiova (1-0), fiind înlocuit cu Ianis Stoica, din cauza unei contracturi. Chiar dacă problema nu este una gravă, atacantul lateral al celor de la FCSB a avut nevoie de o perioadă e pauză, una care se va prelungi şi la meciul cu FC Voluntari. Abia revenit la o formă decentă, Coman e aşteptat la antrenamente începând de săptămâna viitoare, scopul fiind refacerea sa pentru partida cu CFR Cluj.

La fel ca Florinel, Creţu va rata şi el duelul cu ilfovenii, urmând ca Ovidiu Poescu să fie trimis din nou în banda dreaptă a apărării:

"Creţu nu este refăcut şi pe Coman care, cu siguranţă, nu va fi în lot pentru meciul cu FC Voluntari. Să vedem săptămâna viitoare, poate reuşim  să-l recuperăm. El îşi doreşte foarte mult, îşi doreşte să revină, să treacă peste acest moment mai puţin plăcut. Asta văd de la el, că îşi doreşte cu adevărat, ţinând cont şi de momentul pe care îl traversăm. Suntem aproape de final de sezon şi aproape de a obţine o performanţă", a dezvăluit Toni Petrea, la conferinţa de presă premergătoare meciului cu echipa lui Liviu Ciobotariu.