Ultima oră
„E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea” „E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea”
Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României

Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei

Felix Zwayer, desfiinţat după ce a făcut praf meciul României! "Să te legăm de autocar"

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 3 iul 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/40226/21653236/1/romania-olanda-uefa-euro-2024-2-07-2024.jpg

România a pierdut meciul din optimile Campionatului European, scor 0-3, împotriva Olandei.

La centru s-a aflat Felix Zwayer, un arbitru neamţ care a luat mai multe decizii scandaloase. Un olandez i-a spart capul lui Ianis Hagi, Vasile Mogoş a ieşit de pe teren după ce Dumfries l-a atacat ca pe maidan, dar Zwayer nu s-a sinchisit să le acorde adversarilor noştri cartonaşe galbene.

Totul a culminat cu alte două decizii luate în repriza secundă. Dacă nu exista VAR, Olanda ar fi avut mai repede 2-0, pentru că brigada condusă de Zwayer nu a semnalat un ofsaid evident. De asemenea, Zwayer a oprit un atac al României în momentul în care Mihăilă scăpa singur cu portarul, iar în loc de 1-1 s-a făcut 2-0 peste doar două minute. Au mai fost şi alte faze, cum ar fi cartonaşul galben acordat lui Marius Marin. 

Fanii români au lansat o tiradă la adresa lui Zwayer pe Instagram şi nu s-au ferit de cuvinte, scandalizaţi fiind, pe bună dreptate, de prestaţia jalnică a arbitrului.

Câteva dintre comentarii:

  • "Arbitrul, al 12-lea jucător al olandezilor. Bravo băieţilor până la urmă!"
  • "Ne-a jefuit câ***ul ăla de arbitru"
  • "Arbitrul nu s-a uitat la acelaşi meci cu noi"
  • "O pereche de ochelari pentru domnul arbitru"
  • "Arbitru a văzut ce a vrut el"
  • "Am întâlnit un adversar care a ştiut să se foloseacsă de minusurile noastre, arbitri ne-au mâncat"
  • "România vs arbitri, Mafia UEFA"
  • "Domn arbitru, să te legăm de autocar în drum spre România"
  • "Unul cu capul spart, unul pe targă, şi nimic. Noi am trecut pe lângă ei, PAC! Cartonaş galben!"
  • "Ne-a oprit atacul degeaba, Mogoş s-a ales cu o contuzie şi Dumfries n-a primit nici măcar galben. Bătaie de joc"
  • "Al doilea cel mai furat meci? Unde se votează?"
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

EURO 2024

Ultimele articole Toate articolele