Ultima oră
Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor
Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri
Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria
Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori
Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei

Filipe Coelho a bifat primul trofeu ca antrenor. ”Toată lumea a lucrat foarte mult”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a câştigat Cupa României, după ce a învins Universitatea Cluj la loviturile de departajare, scor 6-5. La finalul timpului regulamentar a fost 0-0.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38230/22443729/1/cfr-cluj-universitatea-craiova-play-off-superliga-superbet-8-05-2026-4.jpg

 

Pentru Filipe Coelho a fost un meci cu o semnificaţie aparte, deoarece i-a adus primul trofeu din carieră ca antrenor principal.

Portughezul este de părere că victoria Craiovei a fost una pe deplin meritată, iar succesul ar fi putut fi rezolvat încă din timpul regulamentar. 

”Este un sentiment plăcut pentru toată lumea, pentru că am muncit mult. Tot oraşul merita acest trofeu. Am muncit mult. Atunci când ajungi în finală, una dintre echipe câştigă, iar cealaltă pierde. Cred că meritam să câştigăm în timpul regulamentar, dar s-a ajuns la loviturile de departajare. 

Fanii mereu ne-au susţinut de când am venit aici. Greşelile sunt parte din viaţă, uneori greşeşti, dar cred că ar trebui să ne uităm mai mult la lucrurile bune. Avem un campionat bun, jucători buni, echipe bune, ăsta e adevărul. 

Uneori îmi spuneţi că sunt prea nervos, dar în timpul meciului sunt o mulţime de emoţii. Cred că asta e personalitatea mea, dacă e bine sau, ăsta e felul meu de a fi. Cel mai important e că-mi văd jucătorii fericiţi şi sunt norocos să lucrez alături de ei”,
a spus lusitanul, la finele partidei de la Sibiu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri