VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”
Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo
ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră
Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie
VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede” VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede”
Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam

Fiorentina, victorie decisă în prelungiri cu Udinese

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 7 ian 2023

AC Fiorentina a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Sassuolo, scor 2-1, în primul meci al etapei a 17-a din Serie A.

După o primă repriză fără goluri, gazdele au deschis scorul prin Riccardo Saponara, jucător intrat la pauză. Saponara a marcat în minutul 48, pentru 1-0, dar oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 57, dintr-un penalti transformat de Domenico Berardi.

Fiorentina s-a impus în cele din urmă cu un gol din penalty, înscris de Nico Gonzalez în minutul 90+1. Fiorentina este pe locul 9 în Serie A, cu 23 de puncte, în vreme ce Sassuolo se află pe poziţia a 16-a, cu 16 puncte.