Ultima oră
Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor
Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări
Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!" Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!"
A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani" A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani"
Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final
OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid

Florin Bratu, dezamăgit de elevii lui Zeljko Kopic: „Cel mai slab meci al sezonului pentru Dinamo”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 30 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Florin Bratu a comentat barajul pierdut de Dinamo în faţa FCSB-ului.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22462934/1/dinamo-bucuresti-fcsb-baraj-conference-league-29-05-2026.jpg

 

Dinamo a ratat şansa de a reveni în Europa după o pauză de 9 ani. Formaţia antrenată de Zeljko Kopic a fost învisă de marea rivală FCSB, care a obţinut calificarea în Conference League datorită unui gol marcat de Ofri Arad în minutul 106.

Multe voci din fotbalul românesc au criticat jocul prestat de „câini” pe stadionul Arcul de Triumf. Printre aceştia se numără şi Florin Bratu. „Mitraliera” este de părere că derby-ul pentru Europa a fost cel mai slab meci al sezonului pentru Dinamo.

„Cel mai slab meci al sezonului pentru Dinamo. Cred că trebuia să arate diferit. Era un meci cât un campionat, cât un obiectiv practic, pentru că mi-aş fi dorit să văd la Dinamo că se bate pentru campionat.

Nu a reuşit. Mi-aş fi dorit să o văd în Cupa României, câştigând chiar, pentru că n-a mai făcut-o de foarte mult timp. Şi dacă n-au fost cele două, măcar Conference League, care era la îndemână.

Dar se pare că n-a fost niciun avantaj până la urmă”, a declarat Florin Bratu pentru Digi Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele