Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Florin Pîrvu, parcurs impresionant în play-out cu Petrolul. ”A fost şi inspiraţie”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 10 apr 2023

Petrolul Ploieşti a învins pe teren propriu, formaţia CS Mioveni, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a treia din play-out-ul Superligii.

Budescu a deschis scorul în minutul 10, cu un şut superb, din afara careului. În minutul 24 Budescu a centrat de pe dreapta şi Mathaus a înscris cu o lovitură de cap, stabilind scorul final.

Florin Pîrvu are un parcurs de excepţie la Petrolul, cu care a urcat pe primul loc în play-out.

”Ei vor fi foarte greu de bătut până la final.

A fost şi inspiraţie să jucăm cu Budescu de la început, s-a pregătit foarte bine, are o atitudine foarte bună, aşa cum le spun şi băieţilor, ca să pot alege primul 11.

(n.r. despre Budescu) El e un jucător de execuţie, ne-a ajutat în prima repriză, dar s-a accidentat, o să vedem cât va sta, dar ne va lipsi",
a declarat Pârvu, la finalul partidei.

Petrolul a trecut pe primul loc în play-out, cu 27 de puncte, cu un punct peste FCU Craiova. Mioveni e pe ultimul loc din clasament, cu 11 puncte.