Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Florin Prunea râde de FCSB, după eşecul cu Dinamo: ”Să le facă o primă babană şi celor de la FCSB pentru că l-au dat pe Musi!”

FCSB Publicat pe 3 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa bucureşteană Dinamo a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia campioană, FCSB, în etapa a patra din Superligă, după un meci cu patru penaltiuri transformate.

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22119147/1/legende-steaua-bucuresti-legende-romania-amical-7-06-2022.jpg

A fost un derby nebun pe Arena Naţională, iar Dinamo a reuşit cea mai bună prestaţie a sa din acest sezon, învingând campioana, FCSB, fără drept de apel.

Elevii lui Kopic au dominat prima repriză, având ocazii mari în minutul 4 , când Zima a respins şutul lui Cîrjan, şi în minutul 13, intervenţie a aceluiaşi Zima la lovitura de cap a lui Sivis. Campioana a deschis scorul, împotriva cursului jocului, prin Tănase, din penalty, în minutul 19.

Egalarea a venit în minutul 34, când Alexandru Musi a înscris din centrarea lui Sivis. Pe final de repriză, arbitrul Horaţiu Feşnic a dictat penalti pentru Dinamo, după un fault al lui Radunovic, şi Armstrong a marcat de la punctul cu var, în minutul 45+2. 

Echipa lui Charalambous a egalat imediat după pauză, cu un gol frumos înscris de Tănase, însă Dinamo a primit un nou penalti, în minutul 55, şi Armstrong şi-a readus echipa în avantaj, 3-2 pentru Dinamo. Tot Armstrong a reuşit hat-trick-ul în minutul 79, cu un şut superb, dar meciul nu era încheiat.

Tănase a transformat un penalti în minutul 90+1, ajungând şi el la trei goluri marcate, iar FCSB s-a apropiat la un gol de Dinamo. Alibec a încercat să înscrie din lovitură liberă, dar nu a reuşit şi Dinamo bifează prima victorie în campionat împotriva FCSB, scor 4-3, după cinci ani şi zece înfrângeri consecutive.

După meci, Florin Prunea i-a ironizat pe cei de la FCSB şi a făcut trimitere la cedarea lui Musi la Dinamo. 

”Să le facă o primă babană şi celor de la FCSB pentru că l-au dat pe Musi!”

”Cei de la Dinamo să le facă o primă babană şi celor de la FCSB pentru că l-au dat pe Musi”, a declarat Florin Prunea, la Digi Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele