VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”
Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo

Florin Tănase a marcat contra echipei lui Cosmin Olăroiu. ”Uşor, uşor o să revin”

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 8 mar 2023

Formaţia Al Sharjah, antrenată de Cosmin Olăroiu, s-a calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe Unite, după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Al Jazira.

Pentru Al-Sharjah au marcat Luanzinho, în minutul 45+4 şi Caio, în minutul 90+2.

Golul echipei Al Jazira a fost înscris de Florin Tănase, în minutul 59. El a fost înlocuit în minutul 71. ”Tricolorul” a declarat că se bucură că a reuşit să marcheze şi speră ca performanţa de marţi seară să îl ajute să revină în formă.

”A fost un duel dificil. A fost al doilea meci pe care l-am jucat în doar 4 zile. Au o echipă valoroasă. Ştiam că ne aşteaptă un meci dificil. Din păcate, am pierdut în prelungirile partidei. Uşor, uşor o să revin. Îmi pare bine că am marcat, dar nu pot să fiu fericit, pentru că echipa mea a fost eliminată”, a declarat Tănase, pentru cei de la Antena Sport.