Ultima oră
Neaşteptat! Decizia luată de Donald Trump cu doar câteva ore înainte de startul Cupei Mondiale Neaşteptat! Decizia luată de Donald Trump cu doar câteva ore înainte de startul Cupei Mondiale
Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona
Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!
Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga

Florin Tănase a vorbit despre presiunea de la FCSB: "Suntem la cea mai mare echipă din ţară"

FCSB Publicat de Prima Sport pe 12 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB terminat la egalitate pe teren propriu, 0-0, cu Unirea Slobozia, în etapa cu numărul 8 din play-off-ul Superligii.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22441149/1/fcsb-unirea-slobozia-play-out-superliga-superbet-11-05-2026-1.jpg

Florin Tănase a criticat prestaţia FCSB-ului după remiza cu Unirea Slobozia, şi a spus că echipa a făcut un meci slab, în ciuda ocaziilor create.

Mijlocaşul a subliniat că lipsa de eficienţă la finalizare rămâne o problemă şi a cerut o reacţie rapidă înainte de baraj. El a transmis că FCSB trebuie să confirme pe teren statutul de „cea mai mare echipă din ţară” şi să încheie sezonul cu rezultate pozitive.

”Un meci slab făcut de noi. Chiar dacă am avut câteva ocazii clare, am controlat jocul, era de aşteptat asta, dar trebuia să marcăm şi să câştigăm. Ne îngrijorează faptul că nu marcăm, e normal, nu contează că urmează acel baraj important, noi trebuie să marcăm meci de meci, pentru că suporterii de asta vin la stadion, să vadă goluri.

Nu e uşor când eşti obişnuit să joci cu presiunea de a te lupta pentru trofee. Când joci în play-out e diferit, dar suntem la un club mare, s-a întâmplat ca acest an să fie foarte slab, acum, pe final, trebuie să avem o tresărire de orgoliu, să câştigăm barajele, să mergem în Europa şi să salvăm sezonul.

E clar, suntem mulţi jucători cu experienţă. La ora jocului trebuie să ne ridicăm la un nivel înalt şi să demonstrăm pe teren că suntem la cea mai mare echipă din ţară.

Avem nevoie de suporteri, îi aşteptăm alături de noi, pentru că doar împreună cu ei ne putem face meciul mai uşor”, a declarat Florin Tănase.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele