Ultima oră
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor

Fostul rapidist nu s-a ferit de cuvinte şi i-a transmis un mesaj lui Şucu. „Asta lipseşte. E marea problemă!”

Rapid Publicat pe 29 sep 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/21748627/1/rapid-bucuresti-otelul-galati-superliga-superbet-28-09-2024-1.jpg

 

 

Cristi Dulca a analizat jocul Rapidului, după ce giuleştenii au remizat, scor 0-0, cu Oţelul Galaţi, meci contând pentru etapa a 11-a din Superliga.

Echipa antrenată de Marius Şumudică are doar două victorii de la revenirea antrenorului pe bancă, iar acele sunt în deplasare. Pe lângă faptul că Rapid nu are nicio victorie acasă, încă nu a reuşit să înscrie pe teren propriu sub comanda lui Şumudică, fapt pe care Cristi Dulca îl consideră un punct slab.

Fostul campion cu Rapid e de părere că giuleştenilor le lipseşte un vârf de calitate, iar acesta este motivul pentru care „alb-vişinii” nu înscriu acasă.

„E păcat că Rapid nu a reuşit să câştige. Eu zic că merita. Dar să ne uităm şi cu cine a jucat. Oţelul e o echipă puternică şi bine organizată. Face un efort foarte mare. Nu e uşor să joci cu Oţelul. Am văzut că şi în minutul 90 făcea presing. Până la urmă, e bine şi că nu a pierdut şi că a acumulat un punct. Şi uitaţi, e primul meci din acest sezon în care nu a luat gol. Dar e păcat că nu a câştigat acasă. Asta vor fanii. Dar după ce va câştiga primul meci pe Giuleşti, sunt sigur că va fi altceva.

Ca joc, parcă e un blocaj la Rapid. Nu poate să înscrie. Aici e marea problemă! Şi aseară, echipa a construit, a dus jocul spre poarta Oţelului şi a avut ocazii, dar nu a înscris. Echipa nu marchează şi asta e marea problemă.

Când nu merge treaba, căutăm scuze. Eu mereu am zis că Rrahmani s-a adaptat foarte bine în România şi la Rapid. El a marcat din primele meciuri. Iar deocamdată nu văd la Rapid un jucător de talia lui. Echipa duce mingea în faţa porţii, dar acolo nu e un om de gol. Asta trebuie să găsească Rapid.

În rest, e prea devreme să vorbim. Sunt doar câteva meciuri cu Şumi pe bancă. E greu de spus că echipa arată rău sau bine. Abia din iarnă se poate face o analiză, după ce se vor mai face transferuri şi după ce Şumudică face pregătirea de iarnă. Domnul Şucu ar trebui să aibă răbdare cu Şumudică. Cum a avut cu alţii, să aibă şi cu el”, a spus Cristi Dulca pentru GSP.ro.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele