Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou

Fotbalistul lui Dinamo, declaraţie de dragoste pentru echipă după succesul cu FC Argeş: ”Am regăsit plăcerea de a juca fotbal aici!”

Dinamo Publicat pe 30 mai 2023

Dinamo a obţinut o victorie fără drept de apel cu FC Argeş, scor 6-1, luni, în barajul pentru menţinere/promovare în Superliga.

Dinamoviştii au punctat prin Bena (15), Larrucea (24), Pop (28), Ghezali (41, 62) şi Iglesias (56).

Golul de onoare al argeşenilor a fost marcat de Zebic, în minutul 55. Returul va avea loc sâmbătă. Dinamo a retrogradat din Superliga în sezonul trecut.

Lamine Ghezali a oferit mai multe declaraţii la finalul meciului. Jucătorul echipei din Liga 2 susţine că a regăsit plăcerea de a juca fotbal în România.

”Am regăsit plăcerea de a juca fotbal aici!”

”Este o seara foarte bună pentru club, pentru noi. E important că acest mare club revine în prima ligă. Nu ştiu dacă e cel mai bun meci al carierei mele, dar a fost un meci foarte important. Suntem la un pas de promovare. Următorul meci este cel mai important

Trebuie să rămânem concentraţi, ei au jucători buni, e o echipă buna, meciul următor poate fi unul diferit. Trebuie să jucăm la fel ca azi. Nu suntem deja promovaţi! Ok, am câştigat cu 6-1, dar este doar un pas. Trebuie să fim şi mai buni în meciul următor, să rămânem 200% concentraţi. Mergem acolo (n.r. - la FC Argeş) să câştigăm.

Când joci pe un asemenea stadion, cu asemenea suporteri, e minunat. Mulţumesc tuturor fanilor. Avem nevoie de ei să ajungem înapoi în prima ligă. Am regăsit plăcerea de a juca fotbal aici la Dinamo. Vrem să vină toţi fanii alături de noi la Piteşti!”, a declarat Lamine Ghezali, la finalul partidei.