Ultima oră
Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului
Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă
Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă
Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord” Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord”
Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa

Probleme mari la FCSB! ”Sfătuitorul” lui Becali nu şi-a prelungit contractul şi nu pleacă în cantonament cu echipa

Fotbalistul pe care fanii îl aşteptau a fost din nou împrumutat de Dinamo: „Ne bucurăm că am ajuns la un acord”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu astăzi, 17:37
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Corvinul Hunedoara a anunţat că a prelungit împrumutul lui Codruţ Sandu, portarul lui Dinamo, pentru încă un sezon.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22491386/1/fc-corvinul-hunedoara-fc-voluntari-liga-2-casa-pariurilor-play-off-06-05-2026.jpg

 

Codruţ Sandu va rămâne la Corvinul Hunedoara pentru încă un sezon. Portarul de 20 de ani, aflat sub contract cu Dinamo, a impresionat în stagiunea trecută în Liga 2, unde a fost ales „portarul sezonului”.

După evoluţiile sale, hunedorenii au cerut prelungirea împrumutului, iar Dinamo a acceptat. Sandu va continua astfel să lucreze cu Florin Maxim şi a făcut deja deplasarea în cantonamentul din Slovenia al Corvinului.

„Da, aşa este, ne-am hotărât. Florin Maxim a hotărât împreună cu noi că vom apăra cu U21 în poartă. Atunci ne-am înţeles cu Dinamo pentru un împrumut pentru încă un an de zile.

Codruţ Sandu este un portar de viitor, pe care ne-am bazat şi anul trecut în Liga 2 şi, cu siguranţă, ne bazăm şi anul acesta.

Ne bucurăm că am ajuns la un acord cu Dinamo şi îl avem pentru încă un an de zile. A fost portarul sezonului, cu mare viitor, cu reale calităţi.

Credem mult în el, că ne poate ajuta şi în Liga 1 fără probleme, de aceea am luat această decizie”, a spus Sorin Cimpoca, preşedintele Corvinului, pentru sport.ro.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele