Corvinul Hunedoara a anunţat că a prelungit împrumutul lui Codruţ Sandu, portarul lui Dinamo, pentru încă un sezon.
Citește și

Codruţ Sandu va rămâne la Corvinul Hunedoara pentru încă un sezon. Portarul de 20 de ani, aflat sub contract cu Dinamo, a impresionat în stagiunea trecută în Liga 2, unde a fost ales „portarul sezonului”.
După evoluţiile sale, hunedorenii au cerut prelungirea împrumutului, iar Dinamo a acceptat. Sandu va continua astfel să lucreze cu Florin Maxim şi a făcut deja deplasarea în cantonamentul din Slovenia al Corvinului.
„Da, aşa este, ne-am hotărât. Florin Maxim a hotărât împreună cu noi că vom apăra cu U21 în poartă. Atunci ne-am înţeles cu Dinamo pentru un împrumut pentru încă un an de zile.
Codruţ Sandu este un portar de viitor, pe care ne-am bazat şi anul trecut în Liga 2 şi, cu siguranţă, ne bazăm şi anul acesta.
Ne bucurăm că am ajuns la un acord cu Dinamo şi îl avem pentru încă un an de zile. A fost portarul sezonului, cu mare viitor, cu reale calităţi.
Credem mult în el, că ne poate ajuta şi în Liga 1 fără probleme, de aceea am luat această decizie”, a spus Sorin Cimpoca, preşedintele Corvinului, pentru sport.ro.
