Minaur Baia Mare, înfrângere cu Valur şi în returul semifinalelor din European Cup
Bologna se încurcă de codaşa Udinese şi ratează şansa de a urca pe podium în Serie A Bologna se încurcă de codaşa Udinese şi ratează şansa de a urca pe podium în Serie A
VIDEO | Poli Iaşi - UTA Arad 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au fost mai periculoase în prima repriză VIDEO | Poli Iaşi - UTA Arad 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au fost mai periculoase în prima repriză
Neluţu Varga a reacţionat după declaraţiile făcute de Gigi Becali! ”Nu are nicio treabă cu antrenoratul” Neluţu Varga a reacţionat după declaraţiile făcute de Gigi Becali! ”Nu are nicio treabă cu antrenoratul”
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 24-27. ”Tigroaicele” trebuie să facă un meci mare la retur pentru a se califica în Final Four VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 24-27. ”Tigroaicele” trebuie să facă un meci mare la retur pentru a se califica în Final Four
Florin Vulturar a dezvăluit ce se va întâmpla cu Florinel Coman! ”Am vorbit pe la ora 12 noaptea” Florin Vulturar a dezvăluit ce se va întâmpla cu Florinel Coman! ”Am vorbit pe la ora 12 noaptea”

Frosinone - Lazio 2-3. Romanii sunt încă departe de locurile de cupă europeană

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2024

Lazio a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-2, formaţia Frosinone, în etapa a 29-a din Serie A.

Lirola a marcat pentru gazde, în minutul 13, iar romanii au egalat abia în minutul 37, prin Zaccagni. În repriza secundă Castellanos a reuşit dubla, în minutele 57 şi 62, Lazio distanţându-se la două goluri. Gazdele au redus din diferenţă în minutul 70, prin Cheddira, iar meciul s-a încheiat cu victoria lui Lazio, scor 3-2.

În clasamentul Serie A, Lazio este pe locul 9, cu 43 de puncte, iar Frosinone se află pe 18, cu 24 de puncte.