VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

Gabi Tamaş a făcut show la finalul meciului cu Rapid. Secretul formei excelente a Voluntariului şi cum a comentat eliminarea lui Costin

FC Voluntari Publicat pe 24 sep 2021

Gabi Tamaş a făcut show la interviurile de la finalul partidei dintre Rapid şi FC Voluntari, în care ilfovenii s-au impus cu scorul de 1-0. Fundaşul experimentat al Voluntariului a vorbit despre starea de spirit a echipei, dar şi anumite aspecte din partida de pe Arena Naţională, cum ar fi eliminarea lui Costin, din minutul 85.

E a cincea victorie la rând pentru noi. Acum, cu Rapid, am suferit mult, dar e bine că am câştigat. E bine că am luat toate punctele. Ei au avut posesia, dar ne bucurăm că am luat punctele şi sperăm să o ţinem tot aşa.

Chiar nu ştiu ce s-a întâmplat acolo, la faza eliminării lui Costin, nu vreau să comentez. Nu ştiu ce s-a întâmplat. O discuţie între Costin şi cineva de pe banca Rapidului... nu comentez. Nu este întâmplător că suntem pe locul 3. Secretul formei noastre e legat de banii la zi (n.r.- zâmbeşte).

E greu să ducem echipa în play-off, nu s-a terminat nici turul campionatului. Noi vrem să nu mai avem emoţiile retogradării, cum a fost anul trecut”, a declarat Gabi Tamaş la finalul partidei de pe Arena Naţională.

Rapid a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de FC Voluntari, scor 1-0, în etapa a 10-a din Casa Liga 1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Raţă, în minutul 24.

• Rapid: Moldovan - Belu, Dandea, Grigore, Morais - Crepulja, Nastos, Ilie (Marzouk '68) - Carnat (Stahl '54), Bălan, Hlistei (Sefer '46). Antrenor: Mihai Iosif
  • FC Voluntari: Popa - Miranda, Tamaş, Armaş, Briceag - Costin, Droppa, Raţă - Lopes (Achim '88), Nemec (Angelov '79), Gheorghe (Meleke '79). Antrenor: Liviu Ciobotariu