Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB
SPECIAL | România la turneele finale. Episodul 1: Regele Carol al II-lea, deschizătorul de drumuri SPECIAL | România la turneele finale. Episodul 1: Regele Carol al II-lea, deschizătorul de drumuri
VIDEO | Farul - Rapid 3-1. Giuleştenii sunt de nerecunoscut în play-off VIDEO | Farul - Rapid 3-1. Giuleştenii sunt de nerecunoscut în play-off
VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat” Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat”
”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out ”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out

Galatasaray nu-şi revine: doar 1-1 cu Alanyaspor! Cicâldău a jucat 82 de minute, Moruţan a intrat pe final

Superlig Publicat pe 6 feb 2022

Galatasaray continuă perioada de coşmar! Cu Cicâldău titular până în minutul 82 şi Moruţan trimis pe teren pe final, trupa Cim-Bom a terminat la egalitate cu Alanyaspor, scor 1-1, meciul din etapa a 24-a a Superligii din Turcia.

Obligată să câştige pentru a se apropia cât de cât de zona cupelor europene, echipa lui Domenec Torrent a încasat un gol în minutul 39, de la Eduardo, dar s-a repliat rapid prin Akturtoglu, în minutul 41. A fost 1-1 la pauză, la finalul unei reprize în care Alex Cicâldău a ieşit în evidenţă printr-o ocazie ratată în minutul 23.

În minutul 72, Juanfran, de la gazde, a fost eliminat direct, iar oaspeţii au avut peste 20 de minute în care puteau forţa victoria care să oprească şirul de meciuri consecutive fără succes. În minutul 82, Moruţan a intrat în locul lui Kilinc, Cicâldău a fost înlocuit cu Feghouli, dar trupa din Istanbul nu a găsit energia necesară pentru a marca golul izbăvitor.

Alanyaspor - Galatasaray s-a terminat 1-1, rezultat care complică şi mai mult situaţia echipei lui Moruţan şi Cicâldău. Cu 28 de puncte din 24 de etape, Galata e pe locul al 13-lea, la doar patru puncte peste Antalyaspor, formaţia de pe primul loc retrogradabil. Etapa viitoare, echipa lui Domenec Torrent, care nu are niciun succes în ultimele şapte meciuri, va înfrunta Kayserispor, formaţia lui Silviu Lung Junior.