Ultima oră
Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească” Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească”
Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său

”Galeria joacă un rol important, e greu fără ei”. Apel public făcut de Kennedy Boateng

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 10 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a trecut pe teren propriu, cu 2-1, de FC Argeş, în etapa cu numărul 8 din play-off-ul Superligii.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22439762/1/dinamo-bucuresti-fc-arges-play-off-superliga-superbet-10-05-2026-1.jpg

 

Kennedy Boateng a marcat golul victoriei şi a făcut un apel către fani să revină pe stadion. Aceştia au rămas afară la meciul cu FC Argeş şi au protestat vehement, din cauza faptului că nu au fost consultaţi cu privire la noua siglă.

”Cred că a fost puţină presiune pe noi în momentul în care ne-au egalat, dar am avut încredere că putem câştiga. Nu e o opţiune să renunţ pentru mine. Am crezut că putem marca. N-am fost neapărat surprins când am marcat, am fost buni încercând să câştigăm partida şi nu a venit ca o surpriză acest moment. Am crezut că putem face lucrul acesta.

Aşa e fotbalul. Poţi să joci bine în prima repriză şi în a doua se pot schimba lucrurile. Am dat mult în prima repriză, eram puţin obosiţi în debutul reprizei a doua, dar acesta este fotbalul. Trebuie să mergem mai departe. Am vrut să câştigăm pentru că aveam nevoie de acest succes.

Fanii au fost extraordinari cu mine de când am venit. Sunt fericit să joc pentru ei, mă bucur să sărbătoresc alături de ei, îmi dau motivaţie. Fără ei e greu. Am vrut să sărbătoresc cu ei pentru a le arăta cât de mult apreciez prezenţa lor. Ca să fiu sincer, am vrea să fim pe locul 3, dar CFR joacă bine, nu depindem de noi. Trebuie să câştigăm ambele meciuri rămase şi sperăm ca lucrurile să meargă în direcţia asta.

Galeria joacă un rol important, e greu fără ei. Când avem un meci cum e cel împotriva CFR-ului avem nevoie de ei. Sper să ne sprijine pentru că avem nevoie săptămâna viitoare, e extrem de greu fără ei”
, a declarat Boateng.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele