Victorie şi calificare pentru Sabalenka în turneul de la Roma! Pe cine va întâlni în finală Victorie şi calificare pentru Sabalenka în turneul de la Roma! Pe cine va întâlni în finală
VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon
VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei
Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?

Genoa – Monza 2-3. Meci spectaculos în zona mediană a clasamentului

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 9 mar 2024

Monza a învins sâmbătă seara, în deplasare, gruparea Genoa, într-un meci al etapei a 28-a din Serie A.

Oaspeţii au condus cu 2-0 la Genoa, înainte de a fi egalaţi. Pessina şi Dany Mota au înscris în minutele 8 şi 18, iar la pauză Monza a intrat cu avantaj. Genoa a înscris la puţin timp după reluare, în minutul 52, prin Albert Gudmundsson, iar Vitinha a adus egalarea pe tabelă, în minutul 68. Monza s-a impus însă cu 3-2, ultima reuşită purtând semnătura lui Daniel Maldini, în minutul 79.

În ierarhia Seriei A, Monza ocupă locul 10, cu 39 de puncte, în timp ce Genoa se află pe 12, cu 33 de puncte.